Yeni çağın gençleri

Dijital çağa ayak uyduracak olan dezavantajlı çocuklar, Antalya’da başlayan Diji Genç Yetiştirme programıyla Türkiye’ye kazandırılacak

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Yeni çağın gençleri

Antalya'da gerçekleştirilen bir çalışma ile dezavantajlı olarak nitelendirilen ve bilgi teknolojilerine yaşadıkları maddi veya sosyolojik imkansızlıklar nedeniyle ulaşamayan çocuklar, Diji Genç Yetiştirme programıyla dijital dünya ile buluşacak. Projenin oluşumunu sağlayan ve koordine eden iş kadını Hatice Öz, öncelikle, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, aradıkları niteliklere uyan 100 dezavantajlı çocuğun tespit edildiğini açıkladı. Öz, "100 çocuğumuzu 5,6,7 ve 9,10,11. sınıf öğrencilerini hedef kitle olarak belirledik. Çocuklarımızı velileriyle bir araya gelerek projeye dahil ettik. Çocuklarımız arasından yine gerçekçi bir elemeyle belirleyeceğimiz 20 kişinin bilgisayar programcılığı ve kod yazılımı üzerine eğitimlerini sağlayacağız ve ülkemize kazandıracağız. Türkiye artık, teknolojide endüstri 2'den endüstri 4'e yükselmelidir. Gelecek için teknolojik altyapımızı geliştirmemiz gerekiyor" dedi.

DİJİTAL ÇAĞA HAZIRLIK
Projenin asıl amacının, hedef kitleyi dijital çağa hazırlayarak toplum için üreten ve fayda sağlayan bireyler haline getirmek olduğunu vurgulayan Hatice Öz, endüstriyel otomasyon ve 3 boyutlu modelleme gibi programların proje içeriğinde yer alacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni çağın gençleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN