Yetenek avı

Antalya Kepez Belediyesi tarafından artık geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Kepez’in Yıldızları Yetenek Taraması’ yeniden başladı

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Yetenek avı

Antalya'nın Kepez Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Kepez'in Yıldızları Spor ve Eğitim Projesi, Kepez'in Yıldızları Yetenek Taramalarının bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Kepez'de bulunan 55 ilk ve ortaokulda yapılan çalışma, yaklaşık olarak iki buçuk ayda tamamlanacak. Bu süre zarfında Kepez ilçesinde bulunan ilk ve ortaokullarda öğrenim gören 37 bin 031 öğrenciyi kapsayacak olan taramaların ardından kulüp bünyesinde eğitime tabi tutulacak genç yetenekler, kulüp alt yapı takımlarında oynama imkânı bulacak. Proje kapsamında birçok keşfedilmemiş yetenek spora kazandırılıyor. Kepez'in Yıldızları Yetenek Taraması kapsamında; futbol, basketbol ve voleybol branşlarıyla toplamda 71 bin 553 erkek-kız öğrenci taramalara tabi tutularak spora kazandırılması hedefleniyor.

ÜÇ YENİ KULÜP DAHA KURULDU
Kepez'in Yıldızları Yetenek Taramaları kapsamında keşfedilen genç yeteneklere özel 3 kulüp daha kuruldu. Kulüplerin kurulma sebebini aktaran Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, "Geçtiğimiz yıllarda yetenek taramaları kapsamında yaptığımız çalışmalarda, yüzlerce genç yeteneği kulübümüz alt yapısına kazandırdık. Fakat her yeteneği yaş kategorilerinde müsabakalara çıkaramadığımız için bu yıl 3 kulüp daha kurarak her bireyimizi müsabakalarda oynatma olanağı sağladık" dedi. Bu kapsamda Kepez Gençlik Spor, Kepez Dokuma Spor ve Kepez Poplin Spor Kulüpleri açılarak genç yetenekler yaş kategorilerinde oynama imkanı buluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetenek avı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN