Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duygu dolu cadde açılışı

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Kepez Belediyesi tarafından yapılan ve babası gazeteci Suphi Türel’in adının verildiği caddenin açılışını yaptı

Giriş Tarihi: 14.11.2016
Duygu dolu cadde açılışı
Antalya'nın Kepez Belediyesi'nce Göksu Mahallesi'nde yapılan 1850 metre uzunluğundaki Suphi Türel Caddesi'nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, annesi Serçin İnci Türel, ablası Berrin Türel, eşi Ebru Türel ve oğlu Akant ile birlikte katıldı. Konuşmasına şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ü rahmetle ve minnetle anarak başlayan Başkan Türel, Türkiye'de demokrasi mücadelesinin 1950 yıllardan bugüne kararlılıkla devam ettiğini ifade ederek, rahmetli babasının da bu mücadeleyi en güçlü şekilde verdiğini anlattı. Türel, "Sahne, dekor aynı oyuncular değişiyor. İşte bugün Türkiye dimdik ayaktaysa demokrasi kahramanlarının sayesindedir. Mekanları cennet olsun" ifadesini kullandı.

ŞEREF DUYUYORUM
Rahmetli olan babası Suphi Türel'in gazeteci olduğunu hatırlatan Başkan Menderes Türel, caddenin isminin dönemin Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay tarafından verildiğini hatırlatarak, "Gerçekten rahmetli babamın adına yakışır bir cadde olmuş. Fevkalade konforlu bir cadde" dedi. Kendisinin de 18-19 yaşlarında gazeteciliğe başladığını, babasının kendisine 'Seni Suphi Türel'in oğlu olarak tanıyacaklar ama en büyük dileğim benim Menderes Türel'in babası olarak anılmam' dediğini aktaran Türel, "İşte bugün ben burada Suphi Türel'in evladı olmaktan şeref duyuyorum" dedi.

SAMUT İDDİALI KONUŞTU
Açılış töreni sırasında Milletvekilleri Mustafa Köse ve Gökçen Özdoğan Enç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Suphi Türel Caddesi'nde yer alan Samut Comfoty City projesinin inşa alanına ziyarette bulundu. İşadamı Hüseyin Samut caddeye verilen ismin çok anlamlı olduğunu belirterek, "Bu cadde benim için çok önemli. Suphi Türel Caddesi ve çevresini Uncalı'dan daha önemli bir merkez haline getireceğim. Bölgede 4 büyük arazi aldık. Burada lüks konutlar yaparak cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu eserimiz, aynı zamanda firmamızın 51'inci yatırımı oldu" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duygu dolu cadde açılışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN