Sokakta kaldılar

Giriş Tarihi: 14.11.2016
Sokakta kaldılar

Antalya’da taksicilik yapan Bilal Başak hastalanıp çalışamaz duruma geldi. Kirasını ödeyemeyince eşi ve 6 çocuğuyla birlikte sokakta kaldı. Başak ailesi kendilerine uzatılacak bir yardım eli bekliyor

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi'nde yaşayan 63 yaşındaki Bilal Başak, yevmiye usulü çalıştığı taksicilik mesleğini sağlık sorunları nedeniyle 2 yıldır yapamayınca ev kirasını ödeyememeye başladı. Biriken kiraya karşılık senet imzalatılan Başak, bu senetleri de zamanında yatıramadı ve Cuma günü öğlen saatlerinde eşyalarıyla birlikte evinden çıkartılmak zorunda kaldı. 8 bin 500 liralık borcu için senet imzaladığını belirten çaresiz baba, senetleri de ödeyemeyince polis ve icra memuru tarafından evinden çıkartılmak zorunda kaldığını söyledi.

KİMSE EVİNİ VERMİYOR
6 çocuktan 5'ini taksicilikten kazandığı parayla okutan Bilal Başak ve ailesini, komşuları Metin Mardan evinde misafir ederek yardımcı olmaya çalışıyor. Diğer taraftan 6 çocuğu ile dışarıda kalan baba, eşyalarının çalınmaması için gece teneke içerisine yaktığı ateş ile ısınarak nöbet tutuyor. Konuşmakta güçlük çeken Başak, şeker ve fıtık rahatsızlığından dolayı işini bırakmak zorunda kaldığını belirterek "İlk sordukları soru; 'ne iş yapıyorsun, nerelisin, kaç tane çocuğun var?' Çocukları mı keselim?" dedi.

NÖBET TUTUYOR
Evinden çıkartıldıktan sonra eşyaları başında nöbet tutan Başak, "Hırsızlar çalmasın diye nöbet tutuyorum. Evimi kaybettim, en azından eşyalarıma sahip çıkayım. 2 gündür uyumadım" dedi. Eşinin de kendisi gibi sağlık sorunları yaşadığını belirten Başak, herhangi bir gelir kaynağının olmamasından ötürü zor durumda olduğunu ve devlet büyüklerinden yardım beklediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta kaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN