Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 ayda bin 51 minik dost sıcak yuvaya kavuştu

Giriş Tarihi: 16.11.2016
10 ayda bin 51 minik dost sıcak yuvaya kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz sokak köpeklerini Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’ne götürüyor ve burada aşılarını yaparak tedavilerini tamamlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında 10 ayda bin 51 adet köpeği sahiplendirerek sıcak yuvasına kavuşturdu. Geçici Hayvan Bakım Evi'nde deneyimli personellerin sevgi ve ilgisiyle hayata tutunarak bakım ve tedavileri tamamlanan 947 yavru köpekten ise 640'ı sahiplendirildi. 24 personel, 8 araç ve 1 hayvan ambulansı ile Mersin'deki hayvan severlerin taleplerini 7 gün 24 saat değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri sahipsiz sokak köpeklerini Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi'ne getirerek, burada aşılarını yapıyor ve tedavilerini tamamlıyor. Geçici Hayvan Bakım Evi'ni ziyarete gelen ve tedavileri tamamlanan köpekleri sahiplenmek isteyen hayvanseverler, çoğunlukla yavru olmak üzere istedikleri köpeği sahiplenebiliyor. Özellikle çocuk gelişiminde önemli bir rol oynayan hayvan sevgisini çocuklara kazandırmanın bilincinde olan aileler tarafından yoğun talep gösterilen Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi'nde sahiplendirilen minik dostlar yeni yuvalarına kavuşurken, sahiplendirilemeyenler ise yine rehabilite edilerek doğal yaşam alanına bırakılıyor.

HAFTANIN 7 GÜNÜ HİZMET
Haftanın 7 günü hayvanseverlerin ziyaretine açık olan Hayvan Bakımevi, 10.00- 15.00 saatleri arasında köpek sahiplenmek isteyenlere hizmet veriyor. Ayrıca 18 yaşını dolduran ve bir hayvana bakacak sorumluluğa sahip olan vatandaşların seçerek sahiplendiği köpekler, sahiplendirildikten sonra da belli aralıklarla kontrol ediliyor. Kontroller sonucunda iyi bakılmayan hayvanlar alınarak tekrar barınağa getiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 ayda bin 51 minik dost sıcak yuvaya kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN