Çağ Üniversitesi Akdeniz’in Harvard’ı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Çağ Üniversitesi Akdeniz’in Harvard’ı
Globalleşen dünyada doyurucu iş bulmak için artık üniversite mezunlarının da çağdaş ve üstün niteliklerle donanması gerektiğine vurgu yapan Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Üniversitemiz mezunları, değişen iş dünyası koşullarına uyum sağlayabilecek eğitim almış, üstün niteliklere sahip gençler olarak çalışma hayatında yerlerini alıyor. Çağ Üniversitesi'nin mezunları özellikle yurt dışındaki firmalar tarafından öncelikli tercih edilen elamanlar olarak görülüyor. Bu durum ve Akdeniz'in Harvard'ı olarak anılmak ayrı bir gurur veriyor" dedi.

DÜNYA ÇAPINDA KAMPUS
Çağ Üniversitesi'nin eğitim kadrosunun oldukça güçlü ve profesyonel kişilerden oluştuğunun altını çizen Lütfi Bayboğan, "Bu sayede öğrencilerimizi uluslararası standartlarda rekabet edecek güçte yetiştiriyoruz. Bundan sonraki hedefimiz ise, gelişen dünyanın teknolojik yapısının Çağ profesyonelliği ile entegrasyonunu sağlamak ve globalde ilk 100 özel üniversite arasına girebilmek. Üniversitemiz, dünya standartlarında spor kompleksleri, uluslararası markaları barındıran yiyecek içecek alanları, son teknolojiyi barındıran akademik donanımı ve doğayla iç içe 500 bin metrekare görkemli kampüsüyle, kaliteli eğitimin öncülerinden olmayı başardı" diye konuştu. Lütfi Bayboğan sözlerini şöyle sürdürdü: Globalleşmeyle birlikte ortaya çıkan yeni dünya düzenindeki gelişmelerin Türkiye ekonomisine entegrasyonuyla birlikte, aileler ve öğrenciler, uluslararası standartlarda eğitim veren yükseköğretim kurumlarını tercih ediyor. Bu bağlamda gerek bölgenin, gerekse ülkenin ekonomik koşullarına göre bölümler açan Çağ Üniversitesi yetiştirdiği kaliteli ve donanımlı mezunlarla, bölgemize ve ülkemize hizmet etmesiyle, beyin göçünün önüne geçilmesine destek oluyor. Çünkü, mezuniyet sonrası işe yerleşme oranı yüzde 100'e yakın olan Çağ mezunları, ülke pazarımızda yer bulan büyük ölçekli ulusal ve uluslararası firmaların öncelikli tercihi oluyor.

Ekonomiye lokomotif
Çağ Üniversitesi, yaklaşık 1000 kişiyi istihdam ederek ve eğitim alanında ciddi yatırımlar yaparak, başta bölge ekonomisine ve Türkiye ekonomisine lokomotif oluyor. Optimum düzeydeki teknolojik altyapısı, güvenli kampus ortamı ve kaliteli eğitim anlayışıyla bölgede alanında örnek teşkil ediyor.
30 yıllık eğitim tecrübesiyle, Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından tüm seviyelerde (anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesi) akredite olan Çağ Koleji; güvenli kampusunda uluslararası akademik kadrosu ve teknolojik altyapısıyla dünya standartlarında öğrenciler yetiştiriyor.
Sınırlı sayıda seçkin yetişen bu öğrencilerin üniversiteye girme oranları ise yüzde 100'e yakın.
Aldıkları İngilizce eğitim sayesinde de kazandıkları üniversitelerde hazırlık atlama sınavlarını başarıyla geçiyorlar. Globalde kaliteyi hem Çağ Koleji için, hem de Çağ Üniversitesi için yakaladıklarını belirten Lütfi Bayboğan, "Sahip olduğumuz kaliteyi daha da ileriye taşımak için yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Üniversitesi Akdeniz’in Harvard’ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN