Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elvan Mersin’i şantiyeye çevirdi

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Elvan Mersin’i şantiyeye çevirdi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın Mersin’den milletvekili seçilmesi ile birlikte kent adeta şantiye alanına döndü. Projeler teker teker hayata geçirilmeye başlandı

Mersin'den milletvekili seçilen Lütfi Elvan'ın Kalkınma Bakanı olmasıyla birlikte kent adeta şantiye alanına döndü. Seçildiği günden itibaren verdiği tüm sözleri yerine getiren, birçok projenin önünü açan, yeni projeler için de tüm gücüyle çalışan Bakan Lütfi Elvan, bölge halkından büyük destek görüyor. Başta Çukurova Havalimanı olmak üzere, eğitimden spora, turizmden kültür ve sanata kadar her konuda Mersinlilerin taleplerini değerlendiren Elvan, kenti şantiyeye çeviren projeler için düğmeye bastı.

TÜNELLER AÇILIYOR
Mersin-Antalya Karayolu'nun yapımını yakından takip eden Bakan Elvan, geçtiğimiz günlerde çalışma bölgesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile incelemede bulundu. Bakan Elvan daha önceleri Türkiye'nin bütçesi ile Akdeniz Sahil Yolu'nun yapılamayacağının dendiğini anımsatarak "Bu yılın sonu itibariyle açılacak olan 6 tünelle birlikte 10 tünelimiz hizmete girmiş olacak. Akdeniz Sahil Yolu'nda toplam 27 tünelimiz var. Geride tamamlanacak olan 17 tünel kaldı. Onlar da hızla gerçekleştirilecek" dedi. Turizm çalışmalarına da değinen Elvan, tarihi ve turistik Kızkalesi'nin daha fazla tanıtılması için girişimlerde bulunulduğunu belirterek, "Kızkalesi'nin UNESCO Dünya Mirası listesine alınabilmesi için bir çalışma başlatıldı. Ayrıca Akkale, Kanlıdivane'deki ören yerinin kazı çalışmalarına da başlanacak. Bu ören yerinin restorasyonu için tüm ihtiyaçlarını gidereceğiz" diye konuştu. Seçim dönemindeki vaatlerinden biri olan otoyol bağlantısının yol ağına alınmasıyla birlikte, Karayolları Bölge Müdürlüğü bağlantı yolunun yapımı için devreye giren Bakan Lütfi Elvan'ın, OSB'de faaliyet gösteren firmaların en büyük sorunlarından biri olan OSB ile otoyol arasındaki bağlantı sorununu çözüme kavuşturuyor olması da sevinçle karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elvan Mersin’i şantiyeye çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN