Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte savcı dolandırdı gerçek savcı yakalattı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Sahte savcı dolandırdı gerçek savcı yakalattı

Burdur Adliyesi’nde hizmet veren PTT şubesindeki memuru Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’ın adını kullanarak dolandıranlar İstanbul Sultanbeyli’de yakalandı

Burdur Adliyesi'nde hizmet veren PTT şubesindeki memuru Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan'ın adını kullanarak dolandıranlar İstanbul Sultanbeyli'de yakalandı. Başsavcı Sadi Doğan tarafından yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan 8 kişiden 4'ü "Organize Suç Örgütü Kurmak ve Nitelikli Dolandırıcılık" suçlarından tutuklandı. Edinilen bilgilere göre, Burdur Adliyesi içerisinde bulunan PTT'de çalışan memuru arayan zanlılardan birisi kendisini Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan olarak tanıttıktan sonra, bir arkadaşına acil para havale edilmesi gerektiğini, paranın masrafı ile birlikte kısa süre sonra katipler aracılığıyla elden kendisine ulaştırılacağını söyledi.

PARA GELMEDİ
PTT memuru, arayan kişinin Burdur Cumhuriyet Başsavcısı olduğu yalanına inanarak talep edilen miktarı derhal havale etti. Ancak paranın PTT'ye ulaşmaması üzerine memur, olayı bizzat Cumhuriyet Başsavcısı'na iletti. Yapılan görüşmede, dolandırıcılık meydana çıkınca Başsavcı Doğan bizzat soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda, olayın İstanbul Sultanbeyli'de bulunan organize bir suç şebekesi tarafından gerçekleştirildiği anlaşılarak, suç şebekesindeki 8 eleman, sahte kimliklerle yakalandı.

SANAL ORTAMDA
Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "Yapılan ayrıntılı araştırmada bu suç şebekesi üyelerinin 40'ın üzerinde benzeri dolandırıcılık eylemini gerçekleştirdikleri, bu eylemler sırasında internetten ya da açık kaynaktan edindikleri isim ve görev bilgileri ile bazılarında başsavcıların, bazılarında ise kaymakamların isimlerini kullanarak aradıkları kişiler üzerinde güven oluşturarak, inandırarak, eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir" dedi.

İNANMAYIN MESAJI
Toplum ve vatandaşların bu tür konularda ağır mağduriyetler yaşadığına vurgu yapan Başsavcı Doğan, "Tüm vatandaşlarımızın ve kamu görevlilerin bu ve benzeri olayların gerçekleşmesi halinde hataya düşmemeleri, kamu görevlisinin başsavcı, hakim, savcı, vali, kaymakam olsa dahi usulsüz işlem yada para talebinde bulunamayacağı hususlarının kamuoyunca bir kez daha bilinmesinde fayda görülmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte savcı dolandırdı gerçek savcı yakalattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN