Şehir Hastanesi’nde geri sayım başladı

Yapımında sona yaklaşılan Şehir Hastanesi, kentin sağlık sorunlarını çözüme kavuşturmasının yanı sıra, 5 yıldızlı otel konforu sunacak

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Şehir Hastanesi’nde geri sayım başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 2013 yılında start verilen Şehir Hastanesi Projeleri ile Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde sağlık alanında önemli reformlarına imza atıldı. Türkiye'nin farklı bölgelerinde sözleşmesi imzalanmış 21 Şehir Hastanesi'nin çoğunun yapımı süratle devam ediyor. Bunlardan biri olan Mersin Şehir Hastanesi'nde de sona gelindi. Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mennune Çamsarı, hastanenin kapılarını açmak için gün saydıklarını belirterek, "Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olacağız. Hepimiz çok heyecanlıyız" dedi.

MÜKEMMEL SAĞLIK HİZMETİ
Mersin Şehir Hastanesi'nin çalışmalarının Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın talimatları doğrultusunda son sürat devam ettiğini belirten Genel Sekreter Memnune Çamsarı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği koordinasyonunda Tıbbi Hizmetler Başkanlığı'nda oluşturulan 30 kişilik bir ekibin 'Mükemmel Sağlık Hizmeti Sunumu' hedefiyle tüm detaylar üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalıştığını vurguladı.

BİN 294 YATAKLI OLACAK
Mersin'de hizmete girecek Şehir Hastanesi, bin 294 yataklı olup kamu hastanelerinin toplam yatak sayısında yüzde 20 oranında artış sağlayacak. Bu artış erişkin yoğun bakım yataklarında yüzde 30, yeni doğan yoğun bakımında yüzde 37 olup, kentin en fazla ihtiyaç duyduğu çocuk yoğun bakım yatağında ise yüzde 60 oranında gerçekleşecek. Mersin'de çok ihtiyaç duyulan tek kişilik nitelikli oda sayısı şehir hastanesinin hizmete girmesi ile yüzde 330 oranında, çift kişilik oda sayısı yüzde 81, süit odalar ise yüzde 126 oranında artacak.

PALYATİF BAKIM
Özellikli hizmetlerden il merkezinde ihtiyaç duyulan palyatif bakım merkezi Şehir Hastanesi'nde 20 yataklı olarak hizmete girecek. Yanık ünitesi yatak sayısı bu kompleksle birlikte yüzde 68 oranında artacak. Yanık ünitesi içinde yoğun bakım ve ameliyathane hizmetleri de verilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Hastanesi’nde geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN