Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamacı’ya tazminat şoku

Merhum CHP İl Başkanı Kaya ve 2 partilinin öldüğü kazada otomobilini ödünç veren eski Milletvekili Kamacı ve sürücü Çapan 572’şer bin lira tazminata mahkum oldu

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Kamacı’ya tazminat şoku
Antalya'da 16 Haziran 2001'de eski CHP İl Başkanı Mustafa Çetin Kaya ve 2 partilinin öldüğü kazada otomobilini ödünç veren eski CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı ile sürücü Veysel Çapan, ölenlerden Kaya'nın eşi ve kızına, faiziyle birlikte 572'şer bin lira tazminat ödemeye mahkum oldu. Karara tepki gösteren Kamacı, "Beş yıl doldurmasına saatler kala dava açıldı. 2012 yılında sonuçlandı. Bu davada faizleriyle birlikte 900 bin liraya vara tazminat söz konusu idi. Bu kararı temyiz ettik. Yargıtay aşamasından bir kez bozuldu. 572 bin lira tazminata mahkum oldum" dedi.

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR
Kamacı, "Esas büyük üzüntü duyduğum şey, parti yoldaşlığı bu dava ile birlikte sarsıntı yaşamıştır. Bu olayları tahrik edenler var. Bunlar bu partinin içinden. Bu işi başıma içimizdeki İrlandalılar açtı. Artık bütün gücümü siyasete vereceğim. Babımın malları üzerine ihtiyati tedbir ve haciz kararı gelmiştir. Borçlarım 3 gün içinde ödenmezse gerekenin yapılacağı bildirildi" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak yardım istediğini de belirten Kamacı, "Sağ olsun Cumhurbaşkanım yardımcı oldu. Emekli maaşımdan kesinti yapılmayacak" dedi.

ARACINI ÖDÜNÇ VERMİŞTİ
CHP Antalya İl Başkalığı seçimini 5 Haziran 2001 tarihindeki kongrede kaybeden Mustafa Çetin Kaya, 16 Haziran 2001 tarihinde, Gündoğmuş ilçesindeki bir parti etkinliğine gitmek için Nail Kamacı'dan 07 EF 646 plakalı otomobilini bir günlüğüne ödünç almıştı. Kaya, parti yöneticilerinden Mehmet Atmaca ve delege Mehmet Erdem'le birlikte sürücü Veysel Çapan'ın kullandığı otomobille Gündoğmuş'taki etkinliğin dönüşünde uçuruma yuvarlanmış, Kaya, Atmaca ve Erdem ölmüştü. Alkollü olduğu belirlenen sürücü Veysel Çapan ise yaralı kurtulmuştu. Çapan kazayla ilgili 5 yıl hapis cezası almıştı. Olayın üzerinden 5 yıl geçmesine birkaç saat kala Mustafa Çetin Kaya'nın eşi Nurten ve kızı Duygu Kaya, tazminat davası açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamacı’ya tazminat şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN