Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıyı projelerine katkı çağrısı

Uluslararası Kıyı Mühendisliği Konferansı’nda uzmanlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, kruvaziyer liman, yat limanı ve kanal projeleriyle ilgili her türlü öneriye açık olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Kıyı projelerine katkı çağrısı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 35'inci Uluslararası Kıyı Mühendisliği Konferansı'na katıldı. 70 ülkeden uzmanları bir araya getiren konferansın açılış konuşmasını yapan Türel, kıyı mühendislerinin uzmanlık alanı içinde olan kruvaziyer liman, yat limanı ve kanal projeleriyle ilgili her türlü görüşe açık olduklarını ifade etti. Antalya'daki birçok projeyi, konusunda uzman mühendis ve mimarlarla birlikte hazırladıklarını, onların önerileri ve katkılarını dikkate alarak hayata geçirdiklerini anlatan Türel, "Bu projelerimizi inceler, yeni bir fikir ve öneriniz olursa bunları duymaktan çok büyük bir bahtiyarlık duyarım. Çünkü her türlü bilgiye, fikre ihtiyacımız var" dedi.

KIYI MASTER PLANI
Antalya'da sürdürülebilir turizmin denizin ve kıyıların korunmasını zorunlu kıldığını ifade eden Türel, "640 kilometrelik kıyı bandında 2 binden fazla otelimiz bulunmakta. Turizmle birlikte büyük bir nüfus oluşuyor. Antalya'nın kıyı yönetiminden 2 yıl öncesine kadar her 20-30 kilometrede ayrı bir belediye sorumluydu. Şimdi bütün kıyı bandının sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Böylece denizi, kıyı şeridini bütüncül bir anlayışla planlama ve koruma imkânı doğdu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyı projelerine katkı çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN