Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karın sarkmasına çözüm karın germe operasyonu

Plastik Rekonsrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atalay, karında sarkma ve yağlanmayla mücadele hakkında konuştu

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Karın sarkmasına çözüm karın germe operasyonu
Plastik Rekonsrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sibel Atalay, kadınların korkulu rüyası karında sarkma ve yağlanmayla mücadele yöntemlerini anlattı. Karın derisi ve karın kaslarının gebelikte, kilo alımlarında ve karın zarlarında gevşeklik olduğu durumlarda ciddi şekilde esnediğini anlatan Atalay, esneyen karın derisinin diyet veya sporla bir miktar toparlansa da genellikle sarkmanın kalıcı olduğunu, en kesin çözümün ise karın germe operasyonu olduğunu söyledi.

OPERASYONU ANLATTI
Sibel Atalay, operasyonla ilgili şu bilgileri verdi: "Karın germe operasyonu karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalıklarının alınması, varsa karın derisindeki çatlakların giderilmesi operasyonudur. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır. Karın alt sınırından başlanarak karın cildi karın kasları üzerinden kaldırılır ve aşağıya doğru gerdirilerek fazla kısımlar çıkarılır. Beraberinde varsa karın çatlakları da giderilmiş olur."

1 HAFTADA NORMAL HAYATA DÖNÜŞ
arın germe operasyonunun yaklaşık 1.5-2 saat sürdüğünü açıklayan Atalay, "Karın germe operasyonlarında hastalar genellikle 1 gün hastanede kalırlar. Kişi yaklaşık 1 hafta içinde dümdüz bir karınla normal hayatına döner. Karın germe operasyonlarından sonra karın ön duvarında alt çizgide iç çamaşırının lastik kısmında kalan yatay seyirli bir iz ve göbek çevresinde belirginliği çok az olan izler kalır" dedi. Sarkan karnın sadece kadınlara özgü bir sorun olmayıp günümüzde erkekler tarafından da hoş karşılanmayan bir durum olduğuna da dikkat çeken Atalay, "Erkeklerde de göbek bölgesinde yağlanmaya bağlı sarkmalar oluşmakta ve karın germe operasyonu ile düzeltilmektedir" diye sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karın sarkmasına çözüm karın germe operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN