Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menderes Türel’den Budak-Böcek iddiası

Menderes Türel, Konyaaltı projesiyle ilgili kendisini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak’ın hedefinin kendisi değil CHP’li Belediye Başkanı Muhittin Böcek olduğunu savundu

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Menderes Türel’den Budak-Böcek iddiası
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili CHP'den gelen eleştirilere verdiği yanıt ses getirecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ile CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in gelecek yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için parti içinde rekabete gireceği iddiasını dillendiren Başkan Türel, Budak'ın Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili eleştirilerinde asıl hedefin kendisi değil Başkan Böcek olduğunu savundu.

YARIŞMA PROJESİ
Konyaaltı Sahil Projesi'nde Mimarlar Odası ile birlikte hazırladıkları bir yarışma projesinin hayata geçeceğini, TIR'ların ve kamyonların geçtiği sahili insanların yaşam merkezi yapılacağını vurgulayan Türel, projeyi eleştiren CHP'ye sert çıktı. CHP İl Başkanı Mustafa Erdem'in "Sahilin bu projeyle özelleştirilmesi Antalya'da sahilleri kapatmak demektir. Sahiller bedeli ne olursa olsun birilerine verilemez, arkada hatırlı birileri mi var" sözlerine de Türel şöyle cevap verdi: "Herhalde adresi şaşırdı CHP İl Başkanı. Sanırım kendi ilçe belediye başkanına söylüyor bunu. Çünkü Konyaaltı sahilini bir özel firmaya 10 seneliğine CHP'li ilçe belediye başkanı vermişti." CHP için "Kendiniz yapıyorken kaza, biz yapıyorken ceza" değerlendirmesi yapan Türel, "Hani sahiller özel sektöre devredilemezdi. Bunu ilk sizin CHP'li belediyeniz yaptı. Şimdi biz de o minvalde bir adım atıyoruz" dedi.

BİRBİRLERİNE GİRECEKLER
Başkan Menderes Türel'in sert açıklamasından CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak da nasibini aldı. Budak'ın "Konyaaltı projesini kendi olanakları ile niye gerçekleştirmedi. Özel sektöre bu sahil projesi niye veriliyor' eleştirisine yanıt veren Başkan Türel şöyle konuştu: "Kendi ilçe belediye başkanıyla belki büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için birbirine girecekler, herhalde ona çatıyor. Herhalde sahilleri geçmişte özel sektöre verdiği için gizlice kendi belediye başkanını eleştiriyor. Ben öyle anlıyorum. 'Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla' durumu. Biz bunları söylüyoruz ki Antalyalılar neyin ne olduğunu bilsinler."

YATIRIM 1 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE
Türel, "Neden belediye bütçesiyle yapılmıyor" eleştirisine de rakamlarla yanıt verdi. Türel, kendisinden önce başkanlık koltuğunda oturan CHP'li Mustafa Akaydın döneminde 2013 yılında yatırım bütçesinin 55 milyon lira olduğunu, yatırımın bütçeye oranının da yüzde 13 olduğunu hatırlatarak, "Biz göreve geldikten sonra bu rakam 276 milyon liraya çıktı. Onların bütçedeki yatırım payı yüzde 13'ken, yüzde 31'e yükseldi. Bu yıl 31 Ekim tarihiyle toplam yaptığımız yatırım, öz kaynaklarla, belediye bütçemizle 378 milyon lira. 55 milyon liradan 378 milyona ulaşmışız. Bütçedeki yatırım payında ise yüzde 13'ten yüzde 44'e ulaşmışız. Şimdi 2017 bütçesini hazırlıyoruz. Yatırım bütçemiz 1 milyar liranın üzerine çıkacak. Geçen yıla oranla 2 mislinden fazla. Bütçeye oranı da yüzde 51 olacak. El insaf."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menderes Türel’den Budak-Böcek iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN