Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji sporla birleşti

Esteform Güzellik ve Spor Merkezi sahibi Banu Günaltay, yeni nesil antrenman yöntemlerinden EMS Miha Bodytec ile ilgili bilgi verdi

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Teknoloji sporla birleşti
Esteform Güzellik ve Spor Merkezi sahibi Banu Günaltay, yeni nesil antrenman yöntemlerinden EMS Miha Bodytec ile ilgili bilgi verdi. Miha Bodytec'in vücudun ana kas gruplarının akımla uyarılması sistemine dayanan son derece güvenli bir antrenman yöntemi olduğunu ve aynı zamanda fizik tedavide hastanelerde de tedavi amaçlı kullanıldığını anlattı.

YORGUNLUK YOK
Özel kıyafetler giyilip, vücudun ana kas gruplarına uyarılar gönderilerek yapılan EMS Bodytec antrenmanında 20 dakika boyunca aktif olarak spor yapıldığını söyleyen Günaltay, "Bu süre 4 saat spor yapmış kadar etkili. Bu etki ile özellikle vücudun yağ yakımı saatlerce devam ediyor. Bu sürede bol su içmeniz, etkinin artması için oldukça önemli. Son 5 dakika yine kaslara uyarılar göndererek, kasların dinlenmesi sağlanıyor, dolayısıyla antrenman sonrası yorgunluk hissiniz minimuma iniyor, rahatlamış bir şekilde antrenmanı bitiriyorsunuz" diye konuştu.

SPORCULARA GÜÇ DESTEĞİ
Günaltay, EMS Mihaboytec ile tüm kas sisteminin en doğru şekilde çalıştırılarak, özellikle profesyonel sporcular için maksimum güç desteği sağlandığına dikkat çekerek şöyle konuştu: "Dünyanın her yerinde profesyonel sporcuların tercihi Miha Bodytec'in hız, dayanıklılık artışı sağladığı, artık spor camiasında bilinen bir gerçek. Performans artışına yönelik, kişiye özel antrenman programları hazırlanıyor ve bu programa uygun antrenman uygulanıyor. Antrenör eşliğinde yapılan 25 dakikalık antrenmanda, yanınızdan hiç ayrılmıyoruz."

CİLT BAKIMLARI ZAMANI
Banu Günaltay, yaz mevsiminin bitmesi ve havaların soğumasıyla ciltlerin kuruduğuna dikkat çekerek, bu dönemin balkabağıyla bakım yapmak için en uygun dönem olduğunu açıkladı. Günaltay, "Balkabağının kendi doğal temizleyicisi,tarçınlı peeling ve balkabağı maskesi ile parıldayan aydınlanan cildinize aynada bakın sonuca siz karar verin" dedi. Günaltay, gün içerisinde hava şartları ve yaşanan stresten kaynaklı vücudun kaslarının kasıldığını belirterek, bunun için de farklı masaj tekniklerinin kullanıldığını anlattı.

BÖLGESEL İNCELME
Günaltay bölgesel incelme konusunda da bilgi verdi. Yoğun yapılan egzersizlere rağmen, vücudun bazı bölgelerde inatçı yağların yakımına izin vermediğini ifade eden Günaltay, "Vücut anatomisine uygun olarak hazırlanmış, özel lipo masaj başlıklı cihamız sayesinde hedefinize uygun bir program hazırlıyoruz Lapex soğuk lazer ile, yağ hücrelerinin içine ulaşarak, yağın sıvılaşmasını sağlıyor, Lenf drenaj ile kombine ederek, sıvılaşan yağın ve ödemin vücuttan atılımını sağlıyoruz. Ayrıca, yoğun spor yapan kişilerde, eklemlerde biriken laktik asidin vücuttan atılımında lenf drenajın büyük faydası olduğunu, spor yapan herkesin lenf drenaj yaptırmasını tavsiye ederim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji sporla birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN