Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finike’de çıta yükseldi

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Finike’de çıta yükseldi

Şampiyonluklar ve kupalar yerine sağlıklı büyümeyi tercih eden Finike Belediyesi sporda atağa kalktı. Belediye Başkanı Sarıoğlu, ilçede özellikle alt yapıda büyük hareket başlattı

Antalya Süper Amatör Lig (SAL) ekiplerinden Finike Belediyespor, büyümeye gidiyor. Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, hedeflerinin tüm Finikeli gençlere spor kültürünü aşılamak olduğunu söyledi. Sarıoğlu, hedeflerinin Finike Belediyesi öncülüğünde Gençlik ve Spor Hizmetleri ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan okul taramaları sonunda yetenekli gençlere lisans çıkartarak kulüplere kazandırmak olduğunu belirtti.

SAĞLIKLI BÜYÜMEK
Okul taramaları sonunda futbol, voleybol, basketbol ve atletizmde başarılı gençler belirlendiğini ifade eden Başkan Sarıoğlu "Finike'de o eski ruh canlandırılıp, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde büyüyerek spor ruhunu kalıcı bir şekilde yaşatmanın hesapları yapılıyor. SAL'da mücadele eden futbol takımının büyük çoğunluğu Finikeli. Asıl düşüncemiz geçici şampiyonlukların yerine kalıcı ve sağlıklı bir altyapıyla sporu yaşatmaktır" dedi.

TFF'DEN TEŞEKKÜR
TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan da, makamında ziyaret ettiği Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu'na çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi. TFF nezdinde ilk defa ziyaret edildiğini belirten Başkan Sarıoğlu "Spor adına Finikelileri güzel günler bekliyor" dedi. Ahmet Köksalan'a Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener ve Büyükşehir Belediye Spor Şube Müdürü Mustafa Mutlu da eşlik etti.

SPOR AŞIĞI, GÜÇLÜ YÖNETİM
Kulüp Başkanlığını Ümit Kuru'nun yürüttüğü Finike Belediyespor yönetim kurulunda Mutlu Ünsal (Genel Kaptan), Mustafa Bağlı, Fahri Uçarcı, Cengiz Tuna, Ali Erden, Sadrettin Koçoğlu, Hamit Batur, Bilal Yiğit, Hakkı Bahar, Murat Subaşı yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finike’de çıta yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN