Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahili ATSO yapsın Antalya kazansın

ATSO Başkanı Çetin’in Konyaaltı sahili ile ilgili önerisine Başkan Türel’den yanıt geldi: Önemli olan projenin Antalya’ya kazandırılması. Biz destek vermeye hazırız

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Sahili ATSO yapsın Antalya kazansın
Antalya Büyükşehir Belediyesinin Antalya'ya kazandırmak istediği Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili ATSO Başkanı Davut Çetin'in önerisine Türel'den olumlu yanıt geldi. Çetin, önceki gün yaptığı konuşmada Yeni Zelanda modelini örnek göstererek halkın küçük sermayelerle ortak olabileceği 40 bin kişilik bir şirket yapılanması ile Konyaaltı sahilinin yapılabileceğini teklif etmişti. Başkan Türel bu teklifi sıcak karşılayarak, "Yeni Zelanda modeline falan gerek yok. Türk modeli ile bu projeyi gerçekleştirelim. Aktif üye sayısı 40 bini aşkın ATSO bu projeyi kendi kurumsal yapısı ile Antalya'ya kazandırabilir. Önemli olan bu dünya çapındaki projenin Antalya'ya kazandırılmasıdır" dedi.

TANITIM A.Ş. ÖNERİSİ
Mimarlar Odası ile yapılan protokol kapsamında düzenlenen yarışma sonucunda birinci seçilen projenin bir dünya projesi olduğunu belirten Türel, ATSO'nun teklifine her türlü desteği vereceklerini söyledi. ATSO'nun elini taşın altına koyabileceğini kaydeden Türel, "Konyaaltı Sahil Projesi kapsamında belediyemizin alan tahsisleri ile ilgili Milli Emlak ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne ödediği senelik yaklaşık 6 milyon civarında bir bedel var. Belediyenin ödemesi gereken bu bedeli ATSO karşılasın ve yarışmada elde edilen projeyi aynen uygulasın. 29 senelik işletme hakkını da böylelikle ATSO kullansın. Bizim için önemli olan projenin Antalya'ya kazandırılmasıdır. Eğer bu projeyi ATSO kendi kurumsal yapısı ile yapmak istemezse kurucu ortağı olduğu ve yönetiminde etkin olduğu Tanıtım A.Ş'nin sermaye yapısını güçlendirerek de bunu gerçekleştirebilir" diye konuştu.

SOMUT ADIM LAZIM
Başkan Menderes Türel, Davut Çetin'in Konyaaltı sahili ile ilgili teklifinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ATSO Başkanı Davut Çetin'in ortaya koyduğu teklifi gerçekleştirmesi için somut adımlar atmasını beklediğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahili ATSO yapsın Antalya kazansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN