Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Alman dostlarınız yanınızda’ mesajı

Giriş Tarihi: 25.11.2016
‘Alman dostlarınız yanınızda’ mesajı

Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Fiebig, “Türkiye ve Türk turizmine bağımlılığımız var, Alman dostlarınız yanınızda” mesajı verdi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin düzenlediği Türk-Alman Forumu'na katıldı. Foruma Alman Seyahat Birliği Başkanı Norbert Fiebig'in de aralarında bulunduğu Türk ve Alman turizm sektörü temsilcileri katıldı. Almanya'nın, Türkiye'nin en büyük ticari ortaklarından ve turizm pazarlarından biri olduğunu, hatırlatan Bakan Avcı, Almanların tatillerini gerçekleştirdikleri ülke sıralamasında Türkiye'nin 2011'den beri 3'üncü sıradaki yerini koruduğunu söyledi. Alman turistlerin tercih ettiği destinasyonlar arasında ilk sırada Antalya'nın yer aldığını açıklayan Avcı, Antalya'nın 2016'da yaşadığı düşüşle ilgili bilgi vererek, "Kayıp bir milyon Alman turisttir" dedi.

VAZGEÇİLMESİ GÜÇ
Bakan Avcı, son dönemde devletler arasındaki inişli çıkışlı diyaloglara rağmen Almanya ile diplomasi ve iletişim kanallarının her zaman açık kaldığını belirterek, "İki ülke arasındaki bağlar, iki ülke için de büyük önem arz eden ve vazgeçilmesi güç bağlarımızdır" dedi. Almanya ile olan turizm potansiyelinin geçmişten bile daha iyi noktalara gelmesinin en büyük arzuları olduğu değerlendirmesini yapan Nabi Avcı, "Bu noktada bizlere, sektörde faaliyet gösteren gerek Türk gerek Alman dostlarımıza büyük görev düşmektedir" dedi. Bakan Avcı 2016'da Almanya'da 1 milyon 200 bin euro bütçeli reklam filmi ve 12 tur operatörüyle birlikte 4 milyon euroluk reklam kampanyası ile tanıtım yaptıklarını anlattı.

KARARLILIĞIMIZI GÖSTERİYORUZ
Alman Seyahat Birliği Başkanı Norbert Fiebig, 2016'da yaşanan dramatik gelişmenin turizmi etkilediğini belirterek, "Paris, Brüksel, Almanya'nın kapısında da yaşanan saldırılarla, dünyanın hiçbir yerinde yüzde 100 güvende hissetmenin mümkün olmadığını gördük. Müşterilerimize Türkiye'de yüzde 100 güvende hissedebileceğini anlatmalıyız" dedi. Türk turizmine destek mesajı veren Fiebig, "Kişisel olarak Türkiye ve Türk turizm endüstrisine çok ciddi bağımlılığımız var. Alman dostlarınız yanınızda" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Alman dostlarınız yanınızda’ mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN