Beyaz perdeye engel yok

Yüzde 94 engelli Ahmet Ortaarmutçu, engelli rollerini gerçek engellilerin oynamadığını görünce, ikinci filmini çekmeye başladı

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Beyaz perdeye engel yok
Antalya'da yaşayan 26 yaşındaki Ahmet Ortaarmutçu, yüzde 94 engeline rağmen üretmeye devam ediyor. Burnuyla klavye, ayaklarıyla maus kullanarak bilgisayarda senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı kısa filmin ardından Ahmet Ortaarmutçu, ikinci kısa bir filmde de başrol oynadı. İki günlük bebekken havale geçiren ve spastik engelli tanısı konulan Ortaarmutçu, Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

FİLMLERDEN ETKİLENDİ
İzlediği filmlerde gerçek engellilerin oynamadığını fark edince kısa film çekmeye karar veren Ahmet Ortaarmutçu, kendi hayatından esinlenerek senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı 'Öyle Bir İste ki' filmini çekti. Yazılarını senarist Eren Bozkurt'a gönderen Ortaarmutçu, Bozkurt'un 4 ay sonra kendisine orijinal bir senaryo gönderdiğini görünce mutluluktan havaya uçtu ve ilk filminin yönetmenliğini yapan Emre Aytekin'le yeni film çekmeye karar verdi.

ENGELLİLERİN DÜNYASI
Yeditepe Üniversitesinde metin yazarlığı ve sosyal medya uzmanlığı da yapan senarist Eren Bozkurt, Yeditepe Üniversitesi ile Renk Prodüksiyon'un desteğini alarak Ahmet Ortaarmutçu'nun hayali olan filmi çekmelerine yardımcı oldu. 'Burun' adlı film yakın zamanda izleyici ile buluşacak. Ortaarmutçu, "Filmde verilecek mesajlarla toplumun bilinçlenecek. Gerçek bir engelli olarak tüm engellilerin ve engelli yakınlarının dünyasına dokunmak amacındayım" dedi. Filmin mali boyutunda ise Ahmet Ortaarmutçu'nun patronu Sami Altıntaş devreye girerek sponsor oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz perdeye engel yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN