Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane Megane Sedan yeniden

Megane ailesi yeni Megane Sedan’ın ürün gamına katılmasıyla genişliyor ve C-segmentindeki ürün yelpazesini tamamlıyor

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Efsane Megane Sedan yeniden
Renault'nun sadece Türkiye'deki Bursa tesisinde üretilen ve yaklaşık 30 ülkede 2016 sonbaharında satışa sunulan yeni Megane Sedan, markanın küresel büyümesine ve ürün serisinin genişlemesine katkıda bulunuyor. Renault'nun yeni sedan otomobili dinamik bir duruşa ve segmentinin ötesinde özeliklere sahip.

REKOR DÜZEYDE GENİŞLİK
Renault'nun CMF C/D mimarisini temel alan yeni Megane Sedan, 2016 başında lanse edilen yeni Megane HB ile eşzamanlı olarak tasarlandı ve geliştirildi. Bu da iki modelin aynı özellikleri, teknolojiyi ve motor seçeneklerini paylaştığı anlamına geliyor. Bunun yanı sıra yolcuları için kendi sınıfında rekor düzeyde genişlik ve 550dm3 bagaj hacmi sunuyor. Dinamik stili ve bir üst segmentten aldığı özellikleri sayesinde yeni Megane Sedan, bir üst sınıfa geçişi temsil ediyor ve C Sedan segmentinde yepyeni bir çıta oluşturuyor. Yeni Megane Sedan Türkiye'de12 Ekim 2016'dan itibaren 62 bin 600TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Türkiye'de Megane Sedan; Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 ekipman seviyesi ve 2 benzinli, 4 dizel motor seçeneği olmak üzere 6 farklı motor ile pazara sunuldu.

LİDERLİĞE KATKIDA BULUNACAK
Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, "C segmenti Türkiye'de binek otomobil pazarından yüzde 49,5 pay alıyor. Sedan kasa segmentten yüzde 29 pay alıyor. C Sedan tek başına ise binek otomobil pazarında yüzde 59 paya sahip. Yenilenen göz alıcı tasarımının yanı sıra bir üst segmentten aldığı özellikleri ile rakipleri arasında öne çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Megane Sedan Renault'nun Türkiye binek otomobil pazar liderliğine katkıda bulunacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane Megane Sedan yeniden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN