Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcı’dan turizme yakıt desteği müjdesi geldi

Antalya’da gerçekleşen Resort Turizm Kongresi’nde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 2016 yılında charter uçaklarına sağlanan yakıt desteğinin 2017’de süreceği müjdesi verdi

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Avcı’dan turizme yakıt desteği müjdesi geldi
Antalya'da gerçekleşen Resort Turizm Kongresi'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 2016 yılında charter uçaklara verilen yakıt desteğinin süreceğini müjdeledi. Başbakan Binali Yıldırım ile istişare yaptıklarını ve Pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısında konunun gündeme alınacağını açıklayan Avcı, "Charter uçuşlara verdiğimiz yakıt desteğini hem nitelik hem de nicelik olarak geliştirerek 2017'de de sürdüreceğiz" dedi. Avcı, konaklama sektörünün karşılaştığı sorunlar ve istihdamın korunması için BDDK ile görüşüleceğini de belirterek, "Şimdiye kadar bazı kolaylıklar sağladık ama sektörün sürdürülebilirliği için bu katkılarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

AVRUPA MEDYASI
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile TUI Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen ve Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig'in de aralarında olduğu Alman turizmcilerin katıldığı kongrede konuşan Bakan Avcı, bütün dünyayı tehdit eden terör olgusu nedeniyle turizmin zor bir dönem geçirdiğini belirterek, Almanya başta olmak üzere Avrupa medyasının Türkiye'yi güvensiz olarak gösterme çabasına dikkat çekti. Avcı, "Sadece İstanbul ve Ankara'da değil Brüksel'de de Paris'te de terör saldırısı olduğunu görüyoruz. Ama başka ülkelerdeki terör saldırıları ve turizmi etkileyecek olumsuz gelişmeler Türkiye'deki kadar gündem oluşturmuyor" dedi.

TRAFİK DAHA TEHLİKELİ
TUI CEO'su Joussen ise güvenlik algısına dikkat çekerek Türkiye'deki güvenlik ortamının çok stabil olduğunu ve bir güvenlik uyarısı olmadığını, ancak algının farklı olduğunu söyledi. Joussen, tatile giden bir kişinin istatistiksel olarak evden havalimanına yolculuk ederken daha büyük bir tehlike altında olduğuna dikkat çekti. TUI olarak normal bir sezonda 2 milyon müşteriyi Türkiye'ye getirdiklerini belirten Joussen, "Zor bir yıl olmasına rağmen 1 milyonu aşkın turisti Türkiye'ye getirdik. Ama buraya gelen müşterilerin hepsi istinasız çok mutluydu" dedi. Joussen, tekrar başarılı günlere dönmek için ne yapılması gerektiği konusuna da değinerek, en önemli konunun uçuş imkanlarının arttırılması olduğunu söyledi. Ailelerin erken rezervasyon döneminin Ocak-Mart olduğunu hatırlatan Joussen, "Aileleri ikna etmeye çalışacağız. Burada Türk siyasi partnerlerimizin de işbirliğine ihtiyaç duyacağız" diye konuştu.

AVCI: ÜRÜNÜ UCUZLATMAMALI

Zor bir yıl olan 2016'da aynı zamanda önemli dersler çıkardıklarının altını çizen Bakan Avcı, bunların en önemlisinin ürün yelpazesinin spor, sağlık, gençlik, din, doğa ve eğitim gibi türleriyle genişlemesi olduğunu söyledi. Bakan Avcı, fiyatlandırma konusuna da dikkat çekerek, "İçinde bulunduğumuz şartlarda, fiyatlarda yaptığımız ayarlamalar gerçekten bir çare mi yoksa bizi ilerde sıkıntıya sokacak, bir uygulama mı, iyi düşünmemiz gerekiyor. Ürünümüzü ucuzlatmamamız gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

TRUMP'IN SLOGANI
Başkan Menderes Türel ise konuşmasını ABD seçimlerinde kullanılan sloganlarla yaparak, "Obama gibi 'Yes we can', yani 'evet yapabiliriz' abartmasına girmeyeceğim. Ama madem dünyada Trump modası başladı, biz de 'Make Antalya great again', yani 'Antalya'yı yeniden büyük yapalım' sloganını kullanabiliriz" dedi. Açılışın ardından Bakan Avcı, Joussen ve Fiebig ile Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'e Teke heykeli hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcı’dan turizme yakıt desteği müjdesi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN