Hastalara moral gecesi

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Hastalara moral gecesi

Antalya Kan Bankası Gönüllüleri sürekli kan verdikleri hastalar için moral gecesi düzenledi

Antalya Kan Bankası Gönüllüleri, lösemi ve talasemi hastaları başta olmak üzere sürekli kan verdikleri hasta ve yakınları için moral gecesi düzenledi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ndeki geceye, Antalya Kan Bankası Hasta ve Yakınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANTKAN- DER) Başkanı Emin Balin, dernek üyeleri, gönüllüler ve çok sayıda davetli katıldı.

SOSYAL MEDYADA BULUŞTULAR
Emin Balin, 2011 yılında sosyal medya üzerinden 'Antalya Kan Bankası Gönüllüleri' adıyla örgütlendiklerini, kan veren gönüllüler ordusunu oluşturduklarını belirtti. 2016 yılında ise dernekleştiklerini kaydeden Balin, başta Antalya'daki hastaneler olmak üzere birçok ildeki hastanelerin kan, trombosit ve granülosit ihtiyaçlarını gönüllüler olarak karşıladıklarını anlattı. Balin, 190 bini aşkın üyeye ulaştıklarını belirterek, "Gönüllü kan bağışçıları olarak hastanelerle irtibat kurduk. Kan ihtiyacı olduğunda grubumuza bildiriliyor, tüm üyelerimizi haberdar ediyoruz. Örneğin; Eskişehir'deki bir hastane kan arıyor ise, Eskişehir'de yaşayan gönüllülerimiz koşup kan veriyor" dedi.

ÖNCELİK ÇOCUKLARIN
Gecede çocuklar için önce illüzyon gösterisi sunuldu. Palyaçolar da yaptıkları gösterilerle çocuklara keyifli anlar yaşattı. Ardından Usta Öğreticiler Derneği Halk Dansları Topluğu konser verdi. Gecede hediye çekişi de gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalara moral gecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN