Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddete tepki

Alanyalı kadınlar farkındalık oluşturabilmek için Atatürk Anıtı önünde buluşarak, düzenlenen etkinlikte kadına şiddeti kınadı

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Şiddete tepki

Alanya Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'ne dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinlikte mor kurdele, karanfil, balon ve benzeri nesneler dağıtılarak günün anlam ve önemine dikkat çekildi. Etkinlikte bir konuşma yapan Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in eşi Ceylan Tanrıseven, "Konu ile ilgili uğraş veren tüm paydaşların amacı, cinsiyet ayrımı yapmaksızın güçlü bireyler yetiştirerek ülkemizde 'Kadına yönelik şiddet ile mücadele' konusunda daha duyarlı toplum yapısına ulaşmak olmalıdır" dedi.

ŞİDDETE KARŞI EL ELE
Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik ise "Kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız. Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim" ifadelerini kullandı. Etkinlikte Atatürk Caddesi üzerindeki esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıtıldı. Yürüyüşün ardından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda sergi ve kurum amirlerinin mesajlarından oluşan kamu spotu gösterimi sunularak günün anlam ve önemini belirten bir de konferans verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddete tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN