Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tütüncü okul sözünü tuttu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, İsmail Hakkı Kaya Okulu’nun öğrencilerine vaat ettiği okul binasının yapımı başladı

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Tütüncü okul sözünü tuttu

Milli Eğitim Bakanlığının, 2019'da uygulayacağı tekli eğitim politikası kapsamında Kepez'e bir okul binası daha kazandırıldı. Antalya'nın Kepez ilçesi Teoamanpaşa Mahallesi'nde, 24 derslikli İsmail Hakkı Kaya İlkokulunun temeli törenle atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, yeni okul binasının yapımını, 1977, 1980 ve 1999 yıllarında yaptırılan İsmail Hakkı Kaya İlkokul ve Ortaokul binalarının eski ve günümüz şartlarına uygun olmaması nedeniyle yatırım programına almıştı. 24 derslikli İsmail Hakkı Kaya İlkokulu, 1980'de inşa edilen ve yıkılan 13 derslikli okulun arsası üzerine yapılıyor.

400 DERSLİK DAHA LAZIM
Temel atma törenine Kepez Kaymakam Vekili Mehmet Baygül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, hayırsever İsmail Hakkı Kaya'nın ailesi, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Kepez'de tekli eğitim için 400 dersliğe daha ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Yüksel Arslan, "Bu ihtiyacı da zaman içerisinde karşılayacağız" dedi.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez'in, 550 bin nüfusu ile Antalya'nın en büyük ilçesi olduğuna dikkat çekerek, "İlçenin genç nüfusunun çok fazla olduğunu hesaba kattığımız zaman mevcut okullara yenilerini eklemeliyiz ki var olan eğitim kalitesini, sınıf mevcutlarının kalabalık olmaması gibi avantajları sürdürelim" dedi. Proje bedeli 4 milyon 946 bin TL olan 24 derslikli İsmail Hakkı Kaya İlkokul binasının Haziran 2017'de tamamlanması planlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütüncü okul sözünü tuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN