Behçet’in hayranlığı

Giriş Tarihi: 20.3.2017
Behçet’in hayranlığı

Antalyalı işçi Behçet Karagöz, evindeki bir odanın duvarlarını, hayranı olduğu Başkan Türel’in 3 bin fotoğrafı ile süsledi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) çalışanı 37 yaşındaki Behçet Karagöz, hayranı olduğu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel için evinin bir odasını adeta fotoğraf müzesine çevirdi.

BAŞKAN TÜREL ŞAŞKINA DÖNDÜ
Türel'in ilk göreve geldiği 2004 yılından sonra yaklaşık 10 yıldır hem kendi çektiği, hem arşivlerden bulduğu yaklaşık 16 bin fotoğrafı arşivleyen Behçet Karagöz, evinin bir odasının duvarlarını ise Menderes Türel'in 3 bine yakın fotoğrafıyla donattı. Karagöz, 'Menderes Türel Odası' ismini verdiği odadaki fotoğraflarla sergi açmaya hazırlanıyor. Karagöz'ün evine gelen ve fotoğraflarıyla dolu odaya giren ve fotoğrafları inceleyen Başkan Türel, kendisinin bile hatırlayamadığı bazı fotoğraflarla adeta nostalji turu yaptı. Menderes Türel, bir gün Manavgat'a geldiğinde önceden hazırlık yapıp odaya fotoğrafları asmasın diye habersiz olarak evine misafir olduğunu ve gördüğü manzara karşısında şaşkına döndüğünü söyledi. Türel, "Bende olmayan fotoğraflar var. Hem kendi çekiyor hem araştırıp dışarıdan topluyor. İlerde bir sergi açacak olursak Behçet'ten destek isteyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Behçet’in hayranlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN