Bu sese kulak verin

Giriş Tarihi: 7.5.2017
Bu sese kulak verin

Alanya’da Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ne devam eden engelliler tekerlekli sandalyeleri ile yürüyüş düzenleyerek engellilere ayrılan alanları işgal edenlere broşürle uyarıda bulundu

Antalya'nın Alanya ilçesinde engelli bireyler bir polis gibi davranarak, yanlış park eden araç sahiplerini uyardı, kaldırımlara ve engellilere ayrılan alanlara park eden motosiklet ve araçların üzerine broşür bıraktı.

BROŞÜR DAĞITTILAR
Engelsiz Park ve Yaşam Merkezine devam eden ortopedik engelliler, her yıl mayıs ayının ilk haftası kutlanan Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası nedeniyle yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte, engelliler için düzenlenen kaldırımları işgal eden vatandaşlar, esnaflar, engellilere ayrılan park alanlarına park eden, motosiklet ve araç sahipleri uyarıldı. Farkındalık yürüyüşünde engelliler, yanlış park eden araç sahipleriyle zaman zaman yüz yüze de görüşerek duyarlılık istedi. Ayrıca aracının yanında olmayan sürücüler için de araba ve motosikletlerin önlerine broşür bırakarak seslerini duyurmaya çalıştılar.

AKTİF YAŞAM İÇİN
Yürüyüşe katılan ortopedik engelli Ümit Barut, "Amacımız engelli bireylerin önündeki engelleri kaldırarak herkes gibi tüm engellilerin de aktif yaşama katılımını sağlamak. Alanda broşür dağıtımı da yaparak esnaf ve sürücüleri bilgilendirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sese kulak verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN