Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapak açarken kör oluyordu

Giriş Tarihi: 10.5.2017
Kapak açarken kör oluyordu

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Recai Karadal, soda şişesini çakmakla açmak isterken fırlayan kapak gözlük camını kırıp sağ gözüne saplandı

Antalya'da maden suyu şişesinin kapağını çakmakla açan sağlıkçı Recai Karadal gözünden oluyordu. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Organ Nakli Koordinatörü olan Karadal, organ nakli konseyi toplantısında soda içmek istedi. Masada duran maden suyu şişesinin kapağını çakmakla açarken kapak kurşun gibi fırladı ve gözlüğünün camına çarptı. Çarpmanın etkisiyle kırılan gözlük camı ve şişenin kapağı Karadal'ın sağ gözüne saplandı.

HEMEN MÜDAHALE EDİLDİ
Organ nakli doktorlarının gözü önünde yaşanan olayın ardından Recai Karadal hemen ameliyata alındı. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Muhammet Kazım Erol ile birlikte Organ Nakli Birim Müdürü Op. Dr. Tuğrul Çakır ve Doç. Dr. Arif Aslaner de operasyona katıldı.

RETİNA VE KORNEA YIRTILMIŞ
İki saat süren operasyonda, Organ Nakli Koordinatörü Recai Karadal'ın yırtılan sağ göz korneası ve retinası dikildi. Yaşananlar karşısında büyük şok yaşayan Karadal, "Sadece kapağı açmak istemiştim. Kapak kurşun gibi patladı. Kimse çakmakla soda kapağı açmasın. Gözümü kaybedebilirdim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapak açarken kör oluyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN