12 yıl sonra ifade değiştirdi

Giriş Tarihi: 17.5.2017
12 yıl sonra ifade değiştirdi

Antalya’da 12 yıl önce taksici Ayhan Kısa’nın ölümü ile ilgili görülen davada, zanlı Özalan ifade değiştirdi. Özalan, arkadaşı Kısa’nın intihar ettiğini ileri sürdü

Antalya'da 12 yıl önce yaşanan, polisin titiz çalışması sonucu 12 yıl sonra çözülen taksici cinayetinde ilginç gelişme yaşandı. Öldürülen taksicinin yanında yaralı bulunan arkadaşı katil zanlısı olarak çıktı ancak ilk ifadesini değiştirdi.

HAKİM KARŞISINDA
Evli ve bir çocuk babası taksici Ayhan Kısa (32), 29 Temmuz 2005'te aracının içinde başından vurularak öldürülmüş, en yakın arkadaşı Metin Özalan aynı araçta yaralı bulunmuştu. Olay anında polise arkadan birinin kendilerini vurduğunu söyleyen Özalan, 12 yıl sonra polisin titiz çalışması sonucu cinayet zanlısı olarak yakalandıktan sonra tutuklanmıştı. İlk kez hakim karşısına çıkan Metin Özalan 12 yıl önce verdiği ifadeyi reddederek, "Ayhan intihar etti. Ben öldürmedim" deyince dava yeni bir boyut kazandı.

TELEFON KONUŞMALARI
Cumhuriyet Savcısı cinayetten önce Ayhan Kısa'nın eşi Fatma A. ile Metin Özalan arasındaki 108 ile 110 arasındaki telefon görüşmesini sordu. Fatma A, Metin Özalan'ın kendisini aradığında 'Seni seviyorum' gibi konuşmalar yaptığını ancak fiziki kötü bir hareketini görmediğini bu durumu kendi eşi veya Metin'in eşine de söylemediğini kaydetti. Duruşma sonunda Fatma A. hakkındaki adli kontrol şartını kaldırılmasını istedi. Metin Özalan da suçsuz olduğunu belirterek tahliyesini talep etti. Mahkeme her iki talebi reddederek Ayhan Kısa'nın yakınlarının dinlenmesi için duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 yıl sonra ifade değiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN