Müdür sanık oldu

Giriş Tarihi: 17.5.2017
Müdür sanık oldu

Antalya eski Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, FETÖ bağlantılı usulsüz dinleme davasında sanık oldu. Yılmaz hakkındaki iddianame mahkemece kabul edildi

Antalya eski Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, FETÖ bağlantılı usulsüz dinleme davasında sanık oldu. FETÖ davasının mağdurlarından emekli polis memuru Hikmet İskender ile Şehit Polis Memuru Muhammet Kılınç'ın babası polis memuru babası Zeki Kılınç'ın yaptığı başvuru üzerine Ali Yılmaz hakkında hazırlanan iddianame Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

130 KİŞİ DİNLENMİŞTİ
2015'te gerçekleştirilen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 2009 ile 2013 yılları arasında sahte belge düzenlenerek 130 kişinin yasa dışı olarak dinlendiği ortaya çıkarılmıştı. Dönemin İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli 12 polis hakkında Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada ifade veren tüm mağdurlar dönemin Emniyet Müdürleri Ali Yılmaz ile Mustafa Sağlam'ın da sanık olarak yargılanmasını istemişti. Eskiden soruşturma izni verilmeyen Yılmaz ve Sağlam hakkında Vali Münir Karaloğlu izin vermişti. Karaloğlu, iki müdürün de dinlemelerden haberdar olmamasının mümkün olmadığına vurgu yapmıştı.

MUTLAKA HABERİ OLUR
Cumhuriyet Savcısı Nihat Erol tarafından hazırlanan ve Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek önceki dosya ile birleştirilen iddianamede, 'Yılmaz'ın her ne kadar 'bilgim ve talimatım yoktur' şeklinde beyanda bulunsa da bilgi üretim yeri olan istihbarat şubelerinde üretilen bilgilerin geri dönüşünün muhakkak sağlandığı, bunun gereğinin de İl Emniyet Müdürü'nün bilgisi ve talimatıyla yapılması gerektiği, usulsüz dinlemelerden haberinin olmamasının mümkün olmadığı' görüşüne yer verildi. Yılmaz'ın idari mahkemelere yaptığı tüm başvurular reddedilirken, Sağlam ise 15 Temmuz 2016'dan sonra yurt dışına kaçmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdür sanık oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN