Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can kurtaran kahramanlar

Antalya deniz polisi, geçen yıl 16 kişiyi kurtardı, kayıp 23 kişinin de cesedine ulaştı. Polis ayrıca deniz ve tatlı sulara atılan 30 suç aletini gün yüzüne çıkardı

Giriş Tarihi: 19.5.2017
Can kurtaran kahramanlar
Antalya deniz polisi, geçen yıl deniz kazasında 82 kişinin yanı sıra, yüzerken dalga nedeniyle kıyıya ulaşamayan, falezlerde gezerken ayağı kayarak düşen ve intihar girişiminde bulunan 16 kişiyi kurtardı, kayıp 23 kişinin de cesedine ulaştı. Polis ayrıca deniz ve tatlı sulara atılan 30 suç aletini gün yüzüne çıkardı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği personelinden Adnan Toktaş, Antalya'da 20 bin 909 kilometrekare alanda görev yaptıklarını belirterek, "Bunun içinde deniz, göller, akarsular, baraj göletleri de var" dedi. Toktaş, Burdur ve Isparta da dahil olmak üzere toplam 36 bin 700 kilometrekare alanda yetki ve sorumluluklarını yerine getirdiklerini söyledi.

SUÇ ALETLERİ SUDA
Genelde insanların suç işlediklerinde suç aletinden kurtulmak için suya attıklarını belirten Adnan Toktaş, "Suç aletini delil niteliğini bozmadan ilgili birimlere teslim ediyoruz" dedi. Antalya bölgesinin uzun bir kıyı şeridine sahip olduğunu ve kentin bir turizm bölgesi olduğunu vurgulayan Toktaş, amirlik bünyesinde 25 personel bulunduğunu ve 24 saat esasına göre çalıştıklarını söyledi.

98 KİŞİYİ KURTADILAR
2016 yılında 98 canlı kurtardıklarını anlatan Toktaş, Antalya'nın bir turizm şehri olmasından dolayı polisin artı bir yükü olduğunu da belirtti. Toktaş, "Güzel bir imaj sergilememiz gerekiyor. Hem devletimiz hem kurumumuz adına. Bunu da arkadaşlarımızla birlikte çok iyi yaptığımıza inanıyorum. Çok başarılı işler yaptık. Bizim personelimiz seçilen, son derece eğitimli personel" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can kurtaran kahramanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN