Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olçok’un ‘Vatan duruşu’

Giriş Tarihi: 19.5.2017
Olçok’un ‘Vatan duruşu’

FETÖ’nün 15 Temmmuz darbe girişiminde eşi Erol ve oğlu Abdullah Tayyip’i şehit veren Nihal Olçok, ihanetin ilacının vatan sevgisi olduğunu ifade etti

Hain darbe girişiminde eşi Erol ve oğul Abdullah Tayyip'i şehit veren Nihal Olçok, vatan sevgisiyle ayakta durduğunu anlattı Süleyman Demirel Üniversitesi Sütçüler Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu 'Bir Şehit Annesi Gözüyle 15 Temmuz'un Ardından' başlıklı bir konferans düzenledi. Etkinlikte, şehit annesi ve eşi Nihal Olçok, yaşadıklarını anlattı. Salondakilere o geceyi ve yaşadığı hissiyatı aktaran Nihal Olçok "11 ay oldu. 16 Temmuz sabahı biri bana sen takat bulacaksın ve Isparta'ya gidip Erol ile Abdullah'ı anlatacaksın dese, ben yaşayacak mıyım ki derdim" dedi. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eşi Erol Olçok'u şehit veren Nihal Olçok, vatan sevgisi ile her türlü ihanetin yok edilebileceğinin bir kez daha kanıtlandığını söyledi.

KESKİN NİŞANCI VURDU
Olçok, o gece eşinin oğullarını alarak eve getirdiğini kaydederek, "Abdullah ile Kısıklı'ya giden eşim rastgele bir kurşunla şehit edilmedi. Keskin nişancı tarafından vuruldu. Oğlum da babasına ulaşmaya çalışırken vuruldu" diye konuştu.

HÜZÜN VE ÖZLEM DUYGUSU
Oğlu Abdullah'ın çok nasipli biri olduğunu anlatan anne Olçok, "Allah onu şehitlikle nasiplendirdi. Benim avucuma sonsuz özlem, derin bir hüzün ve hiç söndüremeyeceğim acım kaldı. 15 Temmuz'da eşim ve oğlum gibi yüzlerce insan kahramanlık gösterdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olçok’un ‘Vatan duruşu’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN