Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim dünyasına yeni soluk

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Eğitim dünyasına yeni soluk

Antalya’da Bahçeşehir Koleji’nin fen ve teknoloji lisesi açılıyor. Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Fen ve Teknoloji Lisesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Bahçeşehir Koleji'nin ilkini 11 yıl önce İstanbul'da kurduğu fen ve teknoloji liselerinin bir örneği de Antalya'da açılıyor. Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Fen ve Teknoloji Lisesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı. Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel, dünyanın en önemli eğitim modelini alarak 11 yıl önce Türkiye getirdiklerini söyledi. Yücel, "Mezunlarımızın yabancı dilleri, bilim ve teknoloji anlamında başarıları ve üniversitelerden aldıkları sonuçlar mükemmel. Dünyanın en iyi üniversitelerine burslu giden öğrencilerimiz var" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Antalya'da yeni eğitim yılında açılacak okulun hazırlık sınıfıyla başlayacağını anlatan Yücel, "Dünya ile yarışabilecek bir lise olacak. 2 aya kadar okulumuz tamamen bitmiş olacak. Antalya'daki lise mekan olarak Türkiye'nin en büyük kampüslerinden biri. Toplam 18 laboratuarı olacak. Laboratuarları bir üniversitesinin mühendislik fakülteleri seviyesinde olacak. Öğrencilerimiz üniversiteye geçtiği zaman mühendislik fakültelerine gittiklerinde, bizim lisemiz daha iyiydi diyecekler" ifadelerini kullandı.

PROJEYE GÖRE BURS
Mümkün olduğu kadar fazla burs vereceklerini açıklayan Yücel, "Bursları TEOG sınavına göre değil, projelere göre vereceğiz. Amacımız Türkiye'nin gelecekte teknoloji ve bilimi geliştiren insanlar olsun istiyoruz. Hedefimiz bilim ve teknoloji lisesi sayısını 15'e çıkartmak. Her yıl 600 öğrenci mezun edersek, Türkiye'ye yapabileceğimiz en büyük hizmet budur" diye konuştu. Bahçeşehir Koleji'nin Fen ve Teknoloji Liselerinden Sorumlu Direktörü Metin Ferhatoğlu ve İstanbul Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldız da fen ve teknoloji liselerinin kuruluş hikayesini ve eğitim sistemini anlattı. Başarılarını uluslararası alanda kanıtlamış Fen ve Teknoloji Lisesi mezun ve öğrencileri de başarı hikayelerini paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim dünyasına yeni soluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN