Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde Rus baharı

Giriş Tarihi: 2.7.2017
Turizmde Rus baharı
Antalya'da sezona Rusya krizinin çözülerek girilmesi turizmde umutları artırdı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yılın 5 aylık döneminde Rusya'dan gelen misafir sayısının 928 bine çıktığını söyledi. Ayık, "Bu rakam geçen sene 138 bin, 2015 yılında ise 800 bin civarındaydı. Bu yıl amacımız ve hedefimiz 2014 yılı ve buna adım adım yaklaşıyoruz. 2014'te 5 ayda 1 milyon 100 bin Rus turisti ağırlamıştık" dedi.

2014'Ü BU YIL YAKALARIZ
Sadece Mayıs ayında gelen Rus turist sayısının geçen yıla oranla 15 kat artarak 698 bine çıktığının altını çizen Ayık, "Muhtemelen önümüzdeki aylarda da bu trend devam ederse 2014 rakamlarını Rus ziyaretçi sayısında tutturmamız mümkün olacak gibi görünüyor" diye konuştu.

SON DAKİKA BEKLENTİSİ
Başta Almanya olmak üzere Orta Avrupa pazarında geçen yılların kayıplarının ise hala devam ettiğinin altını çizen Osman Ayık, "Son rakamlara bakıldığında 2016 rakamlarına göre Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere gibi ülkelerin hepsinde değişen oranlarda azalma var. Ama son dakika satışlara baktığımızda Türkiye'ye dönük ciddi bir talebin yavaş yavaş oluşmaya başladığını görüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde Rus baharı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN