Ulaşım kaldığı yerden devam

Ulaşım esnafına İdare Mahkemesi’nden ret kararı çıktı. 2 midibüsün 1 otobüse dönüşmesi uygulamasına mahkeme ‘Hukuka aykırı durum yok’ kararını verdi

Giriş Tarihi: 2.8.2017
Ulaşım kaldığı yerden devam
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımda dönüşüm kararının iptali için Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile taşımacı şahıslar tarafından açılan davada İdare Mahkemesi 'ret' kararı verdi. Mahkeme, 'İşlemde hukuka aykırı bir durum yok' dedi.

HUKUKA UYGUN BULUNDU
Antalya'daki 2 midibüsün birleştirilerek 12 metrelik otobüse dönüştürülmesi ile ilgili alınmış olan UKOME Genel Kurur Kararı'nın iptali için, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve taşımacı şahıslar tarafından açılan davada İdare Mahkemesi davanın reddine karar verdi. Mahkeme, 'Taşımacılık yapanlara yönelik seçimlik bir hak tanındığı, aracını dönüştürmek istemeyenlerin, oluşturulacak yeni hatlarda çalıştırılmasına karar verildiği ve bu kapsamda herhangi bir hak kaybına uğramayacaklarının anlaşıldığı' kararını verdi. Ayrıca düzenlemenin trafik yükünü azaltmaya yönelik yapıldığı, önceki yargı kararlarının uygulama ve trafik yükünü de azaltmaya yönelik olduğunun anlaşılması nedeniyle işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı sonucuna varıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım kaldığı yerden devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN