Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vadi mezar olmasın

Sık sık ölümlü kazaların yaşandığı Fethiye Kelebekler Vadisi’nde, karadan tek iniş yolu olan patikanın kapatılması isteniyor. Bölge halkı ise kapatılmasından değil önlem alınmasından yana

Giriş Tarihi: 5.8.2017
Vadi mezar olmasın
Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi'ne denizden tekneyle ulaşılabilirken, macera sever yerli ve yabancı turistler ise patika yolları tercih ediyor. Kelebekler Vadisi'ne uzanan patika yol üzerindeki işaret ve levhaları kaybederek yönünü şaşıranlar ise ölümle burun buruna geliyor. Son olarak İzmirli öğretmen Birolcan Şahin, patika yolda yönünü şaşırınca metrelerce yükseklikten düşerek hayatını kaybetmişti.

PATİKA YOL KAPATILMASIN
Ölümlü kazaların yaşanması nedeniyle patika yolun kapatılmasını isteyenlerin sayısı artıyor. Ancak Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, Kelebekler Vadisi'ne inen patika yolun bir kez daha projelendirilerek, tehlikeli yerlerin daha kolay inilebilir hale getirilmesini istedi. İniş yolundaki yön, işaret ve tabelaların artırılması gerektiğini söyleyen Hasan Karaburun, "Yolun kapatılmasına mahalle sakinleri ile birlikte karşıyız" diye konuştu.

VATANDAŞ BİLİNÇSİZCE YÜRÜYOR
Karaburun, "Kelebekler Vadisi'ne inişteki sorun, o güzergahta bazı kısımların çok dik ve kaygan olması. Kazalar genellikle bundan kaynaklanıyor. İnsanlarımız Kelebekler Vadisi'ne ulaşmak istiyor ama yolun nasıl olduğu konusunda gerekli bilgileri aldıklarından emin değilim. Patika yola giriyorlar ve kazalar, kaybolmalar yaşanıyor" dedi. Muhtar Karaburun, "2013 yılında patika yol ile ilgili proje hazırladık. Birinci derece doğal SİT alanı olduğu için izin verilmedi. O yolun kapatılması ilk defa bu sene gündeme geldi. Ben kapatılmamasından yanayım. Kaza her tarafta yaşanabiliyor. Gerek mahalle halkı, gerekse ihtiyar heyetimizle de görüştük. Vatandaşlar kapatılmasını istemiyor" diye konuştu.BU SON OLSUN
Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi'ne son olarak İzmirli öğretmen Birolcan Şahin, patika yolda yönünü şaşırınca metrelerce yükseklikten düşerek hayatını kaybetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vadi mezar olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN