Sessizlik 24 saat sürdü

Antalya’da 7 yaşındaki Efe, kaybettiği işitme cihazına 24 saat sonra tekrar kavuştu. Efe’nin işitme cihazını tatile gelen bir vatandaşın bulup konakladığı otele teslim ettiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 8.8.2017
Sessizlik 24 saat sürdü
Kaybolan işitme cihazı sebebiyle sessizliğe mahkum olan doğuştan işitme engelli 7 yaşındaki Tahsin Efe Yılmaz, cihazına 24 saat dolmadan tekrar kavuştu. 3 gündür duyamadığı için babasıyla birlikte ağlayan Efe'nin artık yüzünde gülücükler açıyor.

TÜRKİYE SEFERBER OLMUŞTU
2012 yılında geçirdiği ameliyatla kafasına algılayıcı yerleştirilen ve harici olarak kullandığı işitme cihazıyla duyabilen minik Tahsin Efe Yılmaz'ın dünyası, 3 gün önce kaybolan cihaz sebebiyle sessizliğe gömülmüştü. Kafasındaki algılayıcıya rağmen harici cihaz olmadığı için duyamayan, duyamadığı için de konuşamayan Tahsin Efe'nin apartman görevlisi olan babası , 6 bin 500 Euro değerindeki işitme cihazı için gözyaşları arasında hayırseverlerden yardım istemişti. Çıkan haber sonrası ise tüm Türkiye minik Efe için seferberliğe başladı. Haberin yayınlanmasının ardından, geçtiğimiz hafta Gaziantep'ten Antalya'ya tatile gelen Sezai isimli duyarlı bir vatandaşın, Efe'nin babasıyla birlikte Güllük caddesi üzerinde gezerken kulağından düşürdüğü cihazı tesadüfen bulduğu ve konakladığı otele bıraktığı ortaya çıktı. Haberi televizyonlardan izleyen duyarlı vatandaş, izlediği televizyon kanalını arayarak baba Halil Yılmaz'a ulaştı. Tatilci vatandaşın gözü yaşlı babaya, cihazın otelde olduğu haberini vermesi üzerine Yılmaz ailesi apar topar otele gitti.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Cihazına kavuşan Yılmaz ailesinin yüzünde gülücükler açtı. Yetkililere teşekkür ederek sessizliğe gömülen evlerine giden Yılmaz ailesi, 3 gündür açık kaldığı için pili biten cihazın pillerini yeniledi. Efe'nin kulağına cihazı takan babanın oğluna seslendiği ilk kelimesi 'oğlum' oldu. 3 gündür sessizliğe gömülen Efe'nin ağlayan gözleri yerini gülen yüzlere bıraktı. Efe kulaklığı takar takmaz arkadaşlarıyla oyun oynadı, cihazı bulan amcasına da teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessizlik 24 saat sürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN