Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbretlik sanat müzesi açılıyor

Giriş Tarihi: 9.8.2017
İbretlik sanat müzesi açılıyor
KEPEZ Belediyesi, eski Dokuma Fabrikası'ndaki işçi yemekhanesi binasını, '15 Temmuz Görsel Sanatlar ve ' olarak düzenleyecek.

TOPLANMA MERKEZİYDİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Fabrikası yerleşkesindeki işçi yemekhanesinin '15 Temmuz Görsel Sanatlar ve Demokrasi Müzesi' olarak düzenlemek için çalışma başlattıklarını ifade etti. Alanda proje mimarlarıyla inceleme yapan Başkan Tütüncü, 1960 askeri darbesi sonrası idam edilen demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes'in temelini attığı Dokuma Fabrikası yerleşkesinin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 'ye yönelik Antalya'da yapılan operasyonlarında gözaltına alınanların toplanma merkezi olarak kullanıldığını söyledi.15 TEMMUZ RUHU YAŞAYACAK
Başkan Tütüncü, müzeyi mevcut binanın mimarisini koruyarak yapacaklarını aktararak, "Müze, Türkiye'de bir ilk olacak. Resim yarışmasını tekrarlayacağız. Sadece resim ile de kalmayacağız. Diğer güzel sanatlar alanında 15 Temmuz'u nasıl anlatacağımızla ilgili yarışmalar düzenleyeceğiz. Müzeyi 15 Temmuz 2018'de açacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbretlik sanat müzesi açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN