Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İspanyol Badia bile şaştı

Badia, aşırı talep geldiğini ve buna şaşırdığını açıkladı. Badia, “Herkes Antalyaspor’un yeni sistemine dahil olmak istiyor” dedi

Giriş Tarihi: 10.8.2017
İspanyol Badia bile şaştı
Antalyaspor Altyapı Direktörü , insanların Antalyaspor'un yeni sistemine dahil olmak için her sıraya girdiğini ve bu talepleri karşılayamayacak duruma geldiklerini söyledi.

ANTALYASPOR SEVDASI
İspanyol Direktör Badia, "Beni şaşırtan şeylerden bir tanesi de inanılmaz şekilde insanların Antalyaspor'da oynama isteği. Bu durumu kontrol altına alamıyoruz. Her gün her yerden oynamış oynamamış, eski futbolcuların, yöneticilerin bir sürü talebi var ve biz bu talepleri karşılayamayacak duruma geldik. Herkes Antalyaspor'un yeni sistemine dahil olmak istiyor. Bu da bizi mutlu ediyor" dedi.

9 FARKLI DEPARTMAN
Organizasyon işlerinden daha çok futbolla ilgili uzmanlığının olduğunu dile getiren Badia, altyapıda 9 tane farklı departman açtıklarını belirtti. David Badia, "Takımın oynayacağı sistemlerle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Nasıl, kim hangi işi yapıyor, bunu ele alıyoruz ve bunun içinde futbol yönünden her şey var. Örneğin, kondisyoner, kaleci, analiz ve 3 PPP adlı departmanımız bile var" diye konuştu.

A TAKIM OYUNCUSU
Göreve geldikten sonra ilk hedeflerinin Antalya'dan, daha sonra Türkiye'den oyuncu bulmak olduğunu söyleyen Badia, "A Takımda yer alacak oyuncular var. Bu sebepten dolayı buradayız. Bir örnek vereceğim. Açık açık isimler vermektense bizim U-21'de bir oyuncumuz var Mustafa diye. Geçen sene profesyonel imza attı ama halen kendisini geliştirmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı. Altyapı takımlarında oyuncu sayılarının 20-22 arasında olmasını istediğini anlatan David Badia, altyapıda toplam 5 yabancı futbolcunun olduğunu dile getirdi. .

3 BİN FUTBOLCU İZLEDİK
Antalya'da geçen sene 3 binden fazla oyuncu izlediklerini söyleyen Badia, 3 bin oyuncu içerisinden seçmeler yaptıklarını dile getirdi. Badia, "Bazı oyuncuları tespit ettik ve bulduk. Geçen seneden bu yana futbol okullarından da biz sorumluyuz. Futbol okulunun yapısında değişikliler yapacağız. Elmas değerinde oyuncular bulmak hedefindeyiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İspanyol Badia bile şaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN