’nde ritim

Giriş Tarihi: 10.8.2017
Müzik Köyü’nde ritim

Doğanın ritmine kulak vermek isteyen bütün müzikseverlerin katılabildiği , Fethiye’de 2017 yaz dönemi programlarına start verdi

Anadolu'dan ve farklı ülkelerden birçok müzisyen ve müzikseverin bir araya geldiği Fethiye'nin Çalış Plajı'ndaki 'nde atölye, seminer, söyleşi ve konserler düzenleniyor. Kaybolmaya yüz tutmuş müzik geleneklerinin peşinde koşan Müzik Köyü ekibi, ilk olarak 2015 yılı Ağustos ayında tamamen kendi imkânlarıyla Müzik Köyü Projesi'ni hayata geçirmişti. Proje ekibi, saha çalışmalarında tanıştıkları, türünün az bulunan örneği olan yerel çalgıcılarla, profesyonel müzisyen ve akademisyenleri, Türkiye ve Dünya'nın 7 farklı ülkesinden gelen katılımcılarla buluşturmuştu.

MÜZİK USTALARI ATÖLYELERDE
18 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek programın iki etapta gerçekleşeceğini söyleyen Müzik Köyü Program Koordinatörü Aytaç Gökdağ, bu proje ile farklı müzik kültürlerini bir araya getirdiklerini söyledi. Müzik Köyü Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Günay Eser de, "Anadolu'da kaybolmakta olan müzik kültürlerini yaşatıyoruz. Farklı müzik kültürlerini buluşturuyoruz" dedi. Üç telli sazı merak ettiği için Müzik Köyü'ne katılan İspanyolların ünlü bestecisi Efrén Lopez de, öğrenci olarak geldiği yerde 'hurdy gurdy' isimli müzik atletini tanıtarak öğretmenlik de yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik Köyü’nde ritim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN