Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vadi yolu dert dolu

’nde yaşanan ölümler nedeniyle Kaymakamlık ‘Yolu kapatın’ talimatı verdi, mahalle halkı kendilerine ait olan arazilerin yolunu kapatmadı

Giriş Tarihi: 16.8.2017
Vadi yolu dert dolu
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi'ne iniş yolunda yaşanan ölüm olaylarına karşı patika yolu kapatma önerisine mahalle halkı karşı çıktı. Kaymakamlığın 'Yolu kapatın' yazısı havada kaldı.

KULLANIMI TEHLİKELİ
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Kelebekler Vadisi'ne inen patika yolun kullanılmaması gerektiğini fakat yolla ilgili fiili bir kapatma bulunmadığını bildirdi. Patika yolu, köylülerin zor şartlarda kullandığını ve alan birinci derece doğal sit alanı olduğu için restorasyon ve yol yapım projesine de uygun görülmediğini dile getiren Çalık, "Bu yolu tavsiye etmiyoruz" dedi. Çalık, "Şu anda fiili bir kapatılma yok. Tehlikeli bir yol olduğu, kullanılmaması gerektiğini ifade ediyoruz. Son bir ay içerinde bir ölüm ve 3 yaralamalı kaza oldu. İnsan hayatı her şeyden daha önemli. Turistlerin güvenliği açısından tavsiye edilecek bir yol olmadığını ısrarla vurguluyoruz. Mutlaka levhaların koyulması gerekiyor" dedi.

BİZİM YETKİMİZ YOK
Faralya Mahallesi Muhtarı Hasan Karaburun ise patika yolda özel mülkiyet, hazine arazisi, ormanlık alanlar bulunduğunu ve kendi sorumluluklarında olmadığını anlattı. Kaymakamlıktan gelen yazıya cevap verdiklerini belirten Karaburun, "Belediye ve Kaymakamlık ilgilenmiyor. Biz mahalle muhtarıyız. Burada birçok işletme var ve biz giriş kısmını kapatma yetkisine de sahip değiliz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vadi yolu dert dolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN