Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Pehlivan, Huzurevinde düzenlenen programa katıldı

ve eşi Yıldız Pehlivan Uluslararası Yaşlılar günü dolayısıyla Memnune Evsen Huzur Evi Yaşlı Bakım ve ’nde düzenlenen etkinliğine katıldı.

Giriş Tarihi: 2.10.2017 11:03
Vali Pehlivan, Huzurevinde düzenlenen programa katıldı

Merkezde kalanlarla yakından ilgilenen Vali Pehlivan ile eşi Hanımefendi, huzurevi sakinlerine gül takdim etti, yaşlıların sorun, talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Vali Pehlivan burada yaptığı konuşmada yaşlılara karşı sevgi ve hürmetin, sadece belirli günlerde değil her gün gösterilmesi gerektiğini söyledi. İnancımız ve kültürümüzün yaşlılara büyük önem verdiğini dile getiren Vali Pehlivan, "Allah ömür verir ise bizler de sizlerle aynı yaşlara geleceğiz. Onun için sizlerin kıymetini bilmek zorundayız. Çünkü siz saygıdeğer yaşlılarımızın duası, özverisi ve gelecek nesiller için ortaya koydukları emek çok değerli. Yaşam çok kısa bir süreç. Bizler inanan kimseler olarak yaşamı sadece bu dünyadan ibaret görmüyoruz. Hayata dair bir takım beklentiler belki bu dünyada gerçekleşmemiş olabilir. Fakat inançlı ve sabırlı duruşumuzu devam ettirdikçe inanıyorum ki bu dünyada çektiğimiz sıkıntılar bizlere çeşitli mükafatlar olarak geri dönecektir" dedi.

Yaşlıların toplumun hafızası olduklarını aktaran Vali Pehlivan, "Sizler tecrübelerinizle bizlere yol gösteriyorsunuz. Duruşunuz, tecrübeleriniz, yaşantınız bizlere yol gösterici mesajlar veriyor. Ne mutlu bu tecrübelerden faydalanabilene. Sizler bu merkezde devletimize emanetsiniz. İyi ki devletimizin böyle imkanları var. Huzurevimizi bir aile ve sizleri de ailemizin fertleri olarak görüyor ve burada çalışan personelimiz ile en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Bugün olduğu gibi değişik vesilelerle sizlerle bir araya gelmekten her zaman mutluluk ve huzur duyuyoruz. Allah eksikliğinizi göstermesin. Sizin dualarınız çok kıymetli. Bizlerde bu dualara layık olabilmek için bugün buradayız. Sizlere en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelen gayreti hep birlikte ortaya koymaya çalışıyoruz. Sağ olun, var olun, siz saygıdeğer büyüklerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum" diye konuştu.
Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte dolayısıyla Kur'an okunup dualar edildi. Etkinlik aşure ikramıyla sona erdi.

Etkinliğe ve Hanımefendi Yıldız Pehlivan'ın yanı sıra Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Haluk Akkoyunlu, Sağlık-Sen, İHH ve Kadın Derneği temsilcileri ile merkezde kalan yaşlılar katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Pehlivan, Huzurevinde düzenlenen programa katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN