Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu’ndan yatırım müjdesi

Dışişleri Bakanı , Alanya’da yapılacak ‘Entegre Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nin temel atma töreninde Gündoğmuş, Gazipaşa ve Alanya için 3 yeni yatırım müjdesi verdi

Giriş Tarihi: 22.10.2017
Çavuşoğlu’ndan yatırım müjdesi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya'da yapılacak 'Entegre Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi'nin temeel atma töreninde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bakan Çavuşoğlu, birlik içinde olunca hizmetin hızlı ve bereketli şekilde geldiğini belirtti. Çavuşoğlu, "Antalya'da birlik ve beraberlik daha önce sağlanmış ve kurulmuş olsaydı, bu tesis çok daha önce hizmete açılmış olacaktı" dedi.

ÜÇ MÜJDE BİRDEN
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Gündoğmuş ilçesine meslek yüksekokulu, Gazipaşa'ya fakülte kurulması için çalışmalara başlandığını, Alanya'nın batısına 500 yataklı yeni devlet hastanesi yapılacağının müjdesini verdi.

EKONOMİYE ÇÖPTEN KATKI
Antalya Valisi Münir Karaloğlu da şehirler büyürken dışarıdan çok fazla göç aldığını, artan nüfusla çöp miktarının da arttığını ifade etti. Eskiden belediyelerin vahşi depolamada istediği yere çöpü döktüğünü, bu nedenle yaşanan patlamalarda insanların hayatlarını kaybettiğini dile getiren Karaloğlu, "Artık çöpü ekonomik değere dönüştüren katı atık bertaraf tesisleri yapılıyor. Çöp, ekonomik olarak değerlendiriliyor" dedi.

ELEKTRİK ÜRETECEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise tesiste çöpün yüzde 100 olarak ayrıştırılacağını, geri kazandırılacağını vurguladı. Türel tesiste katı atıktan elektrik üretileceğini ifade etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Antalyalı olmasının büyük bir şans olduğunu belirten Türel, "Ülkeler arasında bir vize sorunu yaşanıyor. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız bu sorunun çözümü için çaba gösteriyor. Ancak Uluslararası Antalya Film Festivaline katılacak dünyaca ünlü Amerikalı oyuncuların Antalya'ya gelmesinde yaşanabilecek sorunu bakanımızın bir talimatıyla aştık" dedi. Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu ve beraberindekiler tarafından tesisin temeli atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu’ndan yatırım müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN