Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Camiayı karıştırdı

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, ‘Destek alamıyoruz’ diyerek seçimli genel kurul kararı verdi. Tarihin en çok destek alan yönetiminin bu kararı şaşkınlıkla karşılandı

Giriş Tarihi: 17.11.2017
Camiayı karıştırdı
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün seçimli genel kurul kararı alması camiada deprem etkisi yarattı. Öztürk, önceki gün, kulübü devraldığı günden bugüne kadar olan mali durumu özetleyerek borcun 45 milyon euro olduğunu ve destek alamadığını açıklaması ortalığı karıştırdı. Öztürk, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, kendilerine verilen moloz dökme işinde birim fiyatı yarı yarıya indirmesinin planlarını bozduğunu belirterek bu nedenle seçim kararı aldıklarını duyurmuştu.

BORÇ YÜZDE 40 ARTTI
Geldiklerinden bu yana borcun yüzde 40 arttığını belirten Başkan Öztürk, "Büyükşehir Belediye Meclisi, moloz dökme işinde birim fiyatı düşürünce planlarımız bozuldu. Yıllık 25 milyon TL gelir düşünürken bu durumda Antalyaspor'un kazanacağı miktar çok düşüyor. Bu hamle bize Antalyaspor'un başarılı olmamasının istendiğini düşündürüyor" açıklamasını yapmıştı. Öztürk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Vali Münir Karaloğlu'na katkıları nedeniyle teşekkür edip, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel'in katkılarını görmezden geldiği konuşmasına gözyaşları içinde nokta koymuş ve kongre tarihini daha sonra açıklayacaklarını belirterek salonu terk etmişti.

ANINDA CEVAP
Antalyaspor Başkanı Öztürk'ün açıklamasından kısa bir süre sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Türel, Antalyaspor başkanının destek bulamadığını söyleyerek istifa ettiğini üzüntü ile öğrendiğini belirterek "Kırmızı-beyazlı kulübümüz üzerinden polemiğe girmeyi hiçbir zaman doğru bulmam. Ancak destek bulamadığını söyleyenlere bazı şeyleri hatırlatmayı bir vazife olarak görüyorum diyerek, şu ifadeleri kullandı: Acaba Türkiye'de hangi kulüp belediye kaynakları ile yaklaşık 50 milyon lira maliyetli, Avrupa'nın en modern çağdaş ve görkemli tesisine sahip olmuştur? Türkiye'de hangi kulüp belediye meclisinden oy birliği ile alınmış karar neticesinde yıllık en az 20 milyon lira sabit gelir kaynağına kavuşturulmuştur? Desteklerimizi görmezlikten gelenlerin görmesi için değil, hayatını Antalyaspor'a adamış birisi olarak camiaya hatırlatma için bu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur."

YÖNETİMDEN İLK İSTİFA
Antalyaspor'da ilk istifa kararı, Kurucu Başkan merhum Atila Vehbi Konuk'un kızı yönetim kurulu üyesi Nadire Konuk Akıncıoğlu'ndan geldi. Akıncıoğlu, Başkan Ali Şafak Öztürk'ün açıklaması üzerine istifa ettiğini, yönetimin WhatsApp grubundan duyurdu. Akıncıoğlu, paylaşımında "Başkanımızın bizlere danışmadan, temelleri kamuoyuna inandırıcı gelmeyen ve kentimizin önemli bir kurumunu hedefe koyarak yaptığı açıklamayı doğru bulmadığım için istifa ediyorum" açıklamasını yaptı.

BAŞKANLAR NE DEDİ?

Sedat Peker (Eski başkan)
Beklemediğimiz bir açıklama oldu. Oysa diğer illerden daha iyi bir şekilde katkı var. 1 yıl için değil, geçen yıllarda da destek oldu. Antalyaspor bu döneminde tarihinde görmediği kadar destek aldı. Açıklama hiç yakışık almadı.

Gültekin Gencer (Eski başkan)
Şu anda konu ile ilgili yeterli bilgi sahibi değilim. Açıklama yapmam doğru olmaz. Değerlendirmemizi daha sonra yapabiliriz.

Hasan Subaşı (Eski başkan)
Bana da sürpriz oldu. Orta yerde başarısız saha sonuçları, birikmiş sorunlar ve bir moral bozukluğu var. Son aylarda yönetimden önemli isimlerin istifa etmesi irdelenmedi. İstifalar, bir takım sorunların olduğunun işaretiydi. Sorunların giderilmesi için o zaman çaba gösterilmeliydi.

Hasan Akıncıoğlu (Eski başkan)
İşin sportif mecradan çıkıp değişik istikametlerin işaret edilmesi hoş değil. Günümüzde bu tür desteklere güvenerek yola çıkmak mümkün değil. Şuna inanıyorum ki mevcut yönetim, geçmiş yönetimler içinde en şanslı dönemini yaşadı. Bu yönetimin aldığı destek hiçbir yönetime nasip olmadı. Hepimiz büyük başarılara imza atacak bir Antalyaspor arzu ediyoruz. Ancak bunu mali disiplin içinde yapmak en doğru şekil. Bu işi bu mertebeye getirip de soyutlanmak istenmesi de doğru ve mesuliyetli bir yaklaşım değil.

Nafiz Tanır (Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı)
Yapılan açıklamayı basından öğrendik. Önceden bilgimiz yoktu. Antalyaspor Kulübü Derneği olarak yönetim kurulumuzu toplar, A.Ş. yönetiminin görüşünü alır, bir karara vardıktan sonra kamuoyuna açıklamamızı yaparız

Rıza Sümer (AK Parti İl Başkanı)
Belediyenin işlerine karışmayız. Siyasi sonuç doğuracağına inandığımız işlerde müdahil oluruz. İşadamlarından gelen talep üzerine bu konuda kararın tekrar değerlendirilmesi konusunda görüş bildirdik. Kararı meclis aldı.

Dündar Uluğkay (Antalyaspor Vakfı Bşk.)
Hoş bir olay değil. Zamansız oldu. Açıklamaları beni tatmin etmedi. Yanlış bir açıklama. Kurullarımız toplanır, gerekeni yapar. Divan İcra Kurulumuzu da toplayıp karar veririz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Camiayı karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN