Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lar

’da girişimci kadınların kurduğu ‘lar’ grubu sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor

Giriş Tarihi: 8.12.2017
Antalya'da yedi kadın girişimcinin kurduğu Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi, evlerinde üretim yapan kadınların emeklerini pazarlamasını sağlıyor. Tamamı kadınlardan oluşan kooperatif, STK'lara destek olmak, ihtiyacı olan üniversite öğrencisi kızlara burs vermek ve lösemi hastası çocuklara destek olmak adına projeler üretiyor.

TİCARİ OLUŞUM DEĞİL
Embriyolog Aylin Ayaz Yılmaz, arkeolog Evşen Yüceer Akyüz ile Gülşah Gültepe Çelik, sivil toplum kuruluşlarına destek olmak ve kadınları iş hayatına sokmak amacıyla geçen yıl 'Mutlu Portakal' grubunu oluşturdu. Ticari bir oluşum olmayan grup, evde üretim yapan kadınlar ile iş yerleri olan kadınları buluşturdu. Grup buradan elde ettiği gelirle Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'na destekte bulundu. Üç girişimci kadın, yardımlarını artırmak adına, internet üzerinden kadınların satış yapabileceği bir portal oluşturdu. Yılmaz, Akyüz ve Çelik, yanlarına 4 kadın daha alarak 'Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi'ni kurdu.

GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ ALDILAR
iş yapan kadınlara istihdam yaratmak amacıyla kurulan kooperatife üyelik sistemi bulunmuyor. Evşen Yüceer Akyüz, yeni projelerinin lösemi hastası çocuklar için bere yapmak olduğunu söyledi. Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu'nun, Antalya genelinde kadın girişimciliği teşvik etmek, cesaretlendirmek ve başarı hikayelerini gündeme taşımak amacıyla 2017 Yılı Antalya'nın Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Ödülü Yarışması'nda ödüle layık görülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu Portakallar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN