Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katil zanlıları sessiz kaldı

’da yaklaşık 1 yıl önce öldürülüp yakılan Süleyman Erten ile ilgili ilk duruşma yapıldı. Sanıklar konuşmadı. Baba Erten olayı gözyaşları içinde anlattı

Giriş Tarihi: 18.1.2018
Katil zanlıları sessiz kaldı
Antalya'da geçtiğimiz yıl 30 Ocak tarihinde siyasetçi ve işadamı İsmail Erten'in oğlu Süleyman Erten'i (30) kaçırdıktan sonra öldürüp yakan Süleyman ve Enes Kabakuşak kardeşler ilk duruşmada psikolojilerinin bozuk olduğu gerekçesiyle konuşmadı.

DURUŞMA BAŞLADI
Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar Süleyman Kabakuşak, kardeşi Enes Kabakuşak ve tutuksuz yargılanan baba Mehmet Kabakuşak ile avukatları katıldı. Şikayetçi koltuğunda ise kaçırıldıktan sonra canice öldürülen Süleyman Erten'in babası İsmail Erten ile oğlu Ahmet Özal Erten, avukatı ve diğer yakınları yer aldı.

KABUL ETMEDİLER
Duruşmanın başlamasından sonra mahkeme başkanı sanıkların yüzüne karşı haklarındaki 'tasarlayarak adam öldürme', 'yağma', 'hürriyetten yoksun bırakma' suçlamasını okuyarak savunma yapmalarını istedi. İlk söz alan Enes Kabakuşak, suçlamayı kabul etmediğini söyleyerek ifade verebilecek durumda olmadığını bir sonraki celse savunma yapacağını söyledi. Ardından Süleyman Kabakuşak da aynı ifadeleri kullandı. Baba Mehmet Kabakuşak ise "Olaydan haberim olsaydı öldürmelerine müsaade etmezdim. İsmail Erten'den af diliyorum" dedi. Kabakuşak, İsmail Erten'in Rusya'daki oğlu ile kendi oğlu Süleyman arasında alacak meselesi olduğunu belirtti.

OLAY ANINI ANLATTI
Yaşananları anlatan İsmail Erten ise "Çağırdıkları Isparta yoluna yalnız gittim. Oğlum Süleyman'ın elleri bağlanmıştı. Benim de ellerimi kelepçelemek istediler ama bir fırsatını bulup kaçtım. Başarabilselerdi oğlumla birlikte beni de öldürecek ve baba oğul faili meçhul bir cinayete kurban gidecektik" dedi. Erten, sanıklara da ailesine de borçlarının olmadığını belirtti. İsmail Erten ile oğlu Ahmet Özal Erten, sanıklardan ve babalarından şikayetçi olduklarını ifade etti. Mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil zanlıları sessiz kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN