Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'i anma gezisi

 Fotoğraf Sanatçıları Derneği () tarafından, "Usta Yazar ’i anma ve 2'nci Geleneksel Osmaniye'nin tanıtımı" temalı gezi düzenledi.

Giriş Tarihi: 17.4.2018 11:53
Yaşar Kemal'i anma gezisi

Dernek Başkanı Murat Anıl, dünyaca Türk Edebiyatın en önde gelen yazarlarından birisi olan Yaşar Kemal'i doğduğu yer olan Hemite Köyünde fotoğraf sevenlerle anmak istediklerini söyledi.

Yaşar Kemal Kültür Parkı ziyareti ile başlayan gezide bol bol fotoğraf çekildiğini dile getiren Anıl, "Bu gezimiz ile Türk Edebiyat tarihine yüzlerce eser kazandırmış romancı, senaryo ve öykü yazarı Yaşar Kemal'i doğum yeri olan Osmaniye'nin Hemite Köyünde anmayı amaçladık. Gezimiz devamında Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesi ile Karatepe Kilimleri Kooperatifi ziyaret edilerek katılımcılar tarafından fotoğraflar çekildi.

Burada çekilen fotoğraflar ile oluşturulacak olan sergi ile eşsiz birçok eseri ile Türk ve Dünya Edebiyatına büyük katkıları olan Yaşar Kemal'i bir kez daha saygıyla anmak ve yöremizi tüm dünyaya tanıtmak istedik" dedi. Yapılan kültür gezisi sonrası çekilen fotoğraflardan Usta Yazar Yaşar Kemal'i anmak adına sergi oluşturulacağı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar Kemal'i anma gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN