Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın çocuklar

’da ulusal ve uluslararası alanlarda başarı elden eden genç sporcular ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 15.6.2018
Altın çocuklar
Antalya'da spor branşlarında ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden başarılı sporcular için 'Antalya'nın Altın Çocukları' Ödül Töreni düzenlendi. Okul sporları kapsamında 22 branşta Türkiye'de ilk üçe giren 182 öğrenciye çeyrek altın verildi. Antalya'da okul sporlarında düzenlenen bugüne kadar en kapsamlısı olan ödül töreninde ayrıca 70 okul müdürüne de başarı belgesi takdim edildi.

ASOSYAL OLMAYIN
Törene katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Çocuk üniversiteyi kazanıp belki diplomasını alabiliyor ama mezun olduktan sonra sudan çıkmış balığa dönüyor. Niye, toplumla ilişkisi yok. Yeteneğini geliştirmemiş. Sadece bilgi yüklediğimiz asosyal bir makine. Şimdi gençlerimizi sosyalleştirerek spor yapmalarını istiyoruz. Çocuklarımız sanatla, sporla ilgilensin istiyor ve yeteneklerine göre yetiştirmek istiyoruz" dedi.

DÜNYA BEŞİNCİSİ
Törende, en başarılı okul olarak Atatürk Anadolu Lisesi öne çıktı. Futsalda Türkiye Şampiyonu olup İsrail'de yapılan Liselerarası Dünya Şampiyonasında 5'inci olan takımın sporcuları altınla ödüllendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın çocuklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN