Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AVM kararı esnafı güldürdü

ve ’da bugün valilik kararı gereğince AVM’ler kapalı olacak. SABAH Akdeniz ekibi esnaf ve vatandaşın nabzını tuttu. Alınan karar hem çalışanları hem de küçük esnafı sevindirdi

Giriş Tarihi: 15.6.2018
AVM kararı esnafı güldürdü
Antalya ve Isparta valiliğinin aldığı karar gereğince Ramazan Bayramı'nın birinci günü (bugün) AVM'ler kapalı olacak. Valiliklerin aldığı karar küçük esnafı memnun etti. SABAH Akdeniz ekibi de esnafın nabzını tuttu.

ÇALIŞANLAR İSTEDİ
ATSO Başkanı Davut Çetin, AVM'lerde çalışanlardan bayramın birinci gününün tatil olmasıyla ilgili talep geldiğini söyledi. Çetin, "AVM'ler bayramda bir gün kapalı olunca, esnafların da kazancı artar" dedi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise kararın bayram hediyesi olduğunu söyledi. Antalya'da küçük esnafın yoğunlukta olduğu Güllük Caddesi'nde işletme sahipleri alınan kararın kendileri için bayram hediyesi olduğunu söyledi. Ayakkabı mağazası işleten Çakır Sakarlı (40), "Bir gün dahi olsa en azından işlerim artacak. Kararı alanlara teşekkür ederim" dedi. Çiğköfte dükkanı işleten Ramazan Arslan (45), "Gayet güzel ve küçük esnaf açısından olumlu bir karar. İşletme sahibi olarak işlerimin artacağını düşünüyorum" diye konuştu.

YÜZÜMÜZ GÜLECEK
Konfeksiyoncu Lokman Arda (35), "AVM'ler vatandaşın öncelikli tercihiydi. İşlerimizde artış bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Ayakkabıcı Ali Sibirlioğlu (32), "Bir gün de dahi olsa esnafın yüzü gülecek" dedi. İç giyim mağazası sahibi Fatih Özdemir (25), "Keşke bayramın 3 günü de tatil olabilse. Ama bir gün dahi olsa esnaf rahatlayacaktır" şeklinde konuştu. Lokantacı Mehmet Kaya (38), "Bizim gibi küçük esnaflar için karar mutluluk verici. Esnaf gerçekten bayram edecek" dedi. Takı mağazası işletmecisi Mehmet Ünal (53) da, "Küçük esnafın yüzü gülecek. Keşke bayramın tamamı AVM'ler kapalı olabilseydi. Emekliye ikramiye müjdesinden sonra aldığım ikinci güzel haber oldu" dedi. Konfeksiyoncu İbrahim Çölkan (47) ile Ayakkabıcı Gazi Cengiz (35), "Alınan karar çok doğru. Keşke fırsat olsa AVM'ler belirli günlerde kapalı olsa. O zaman küçük esnaf tamamen rahatlar" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVM kararı esnafı güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN