Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rafting tehlikede

’da rafting turizminde 700 bin turist, 200 milyon TL gelir bekleniyor. Ancak seviyenin düşmesi ve tanıtım eksikliği raftingi tehdit ediyor

Giriş Tarihi: 13.7.2018
Rafting tehlikede
ANTALYA'NIN en önemli turizm destinasyonlarından Köprülü Kanyon Milli parkı sınırları içinde bulunan Köprüçay, bu yıl rafting için 700 bin yerli ve yabancı turistten 200 milyon TL civarında turizm geliri bekliyor.

GELECEK ENDIŞESI
Yılın ilk organizasyonunu Nevruz bayramında İranlı turistler ile başlatan işletmeler, haziran ayı ortasından itibaren ise dünyaya açılıyor. Başta Rusya olmak üzere Almanya, Hollanda, Polonya, İran ve Iraklı turistlerin büyük rağbet gösterdiği rafting, bölgede 53 işletmeye ekmek kapısı oldu. Ancak son yıllarda Köprüçay'da düşen su debisi ve tanıtım eksikliği sebebiyle her geçen sezonu mumla arar hale geliyor. Köprülü Kanyon Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, Türkiye'nin en önemli doğal rafting merkezi olan Köprüçay'ın bazı bölümlerinde çayın ortasında oluşan adacıklarda botların taşlık alanlara oturduğunu belirterek "Tedbir alınmazsa geleceğimiz parlak değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rafting tehlikede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN