Türkiye'nin en iyi haber sitesi

400 öğrenciye kodlama eğitimi

‘Yarını Kodlayanlar Eğitim Tırı’ Kepez’de Aslanlar İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu’nda öğrencilerle buluştu. 400 öğrenciye dijital kodlama eğitimi verildi

Giriş Tarihi: 11.11.2018
400 öğrenciye kodlama eğitimi
DIJITAL geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle 'Yarını Kodlayanlar' projesi kapsamında, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD)'nin, Habitat Derneği, Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğinde ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın desteğiyle öğrencilere kodlama eğitimi verildi.

TEKNOLOJİ EĞİTİMİ
Kepez ilçesindeki Aslanlar İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu'nda 'Yarını Kodlayanlar Eğitim Tırı'nda düzenlenen eğitimlerle, 7-14 yaşlarındaki 400 çocuğa teknolojinin dili kodlama öğretildi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Semra Bekar, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, ANSİAD Başkanı Sadi Kan, ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın çalışmaları yakından görmek amacıyla öğrencilerle bir araya geldi. Projeyle, Ağustos 2016'dan bu yana 30 ilde 12 bini aşkın çocuğa ulaşılırken, Nisan 2019 sonuna kadar 60 ilde 30 binin üzerinde çocuk kodlama ile tanışmış olacak.

HEDEF 30 BİN ÇOCUK
ANSİAD Başkanı Kan, eğitim ile öğrencilerin programlama hakkında fikir sahibi olduklarını ve yaratıcılıklarının geliştiğini söyledi. Kan, "Dijital dünyanın dili kodlama ve çocuklar kod yazmaya başladığında Türkiye dijitalleşerek yerli yazılım teşvik edilecek. Türkiye bu etkinlikler sayesinde gelecekte teknolojiyi tüketen değil, üreten nesillere sahip olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
400 öğrenciye kodlama eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN