Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aleyna için adalet

’nda organları bağışlanan Budanır’ın ölümüne neden sürücü tahliye edildi. Acılı baba , karara itiraz edip açlık grevi kararı aldı

Giriş Tarihi: 11.11.2018
Aleyna için adalet
Antalya'da Kurban Bayramı'nda organlarının bağışlanmasıyla gündeme gelen 17 yaşındaki Aleyna Hatun Budanır'ın ailesi bir şok daha yaşadı.

SÜRCÜ TAHLİYE EDİLDİ
Antalya 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Aleyna Hatun'un asli kusurlu belirtildiği raporda, sanıkların tali kusurlu olduğu ifade edildi. Aleyna Hatun'un anne ve babası ile avukatı bilirkişi raporuna itiraz etti. Hakan K.'nin avukatı ise bilirkişi raporu doğrultusunda müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti. Budanır'ın ölümüne neden olmaktan yargılanan tutuklu sürücü Hakan K., mahkeme tarafından duruşma sonunda tahliye edildi.

AÇLIK GREVİ YAPACAK
Karara tepki gösteren Aleyna Hatun'un babası Şahimerdan Budanır, adalet yerini bulana kadar oturma ve açlık grevi yapacağını söyledi. Baba Şahimerdan Budanır, hakimin mahkemede kendisine yeteri kadar söz hakkı vermediğini iddia ederek, "Valiliğe dilekçe vereceğim. Bireysel protesto hakkımı kullanacağım. Cumhuriyet Meydanı veya kapalı yol havuz başında oturma eylemi yapacağım. Açlık grevine kadar gideceğim" dedi. Aleyna'nın kalbi, böbrekleri, karaciğeri, akciğeri, pankreası ve 2 korneası, hastalara nakledilmişti.

MAALESEF KANUN BÖYLE
AILENIN avukatı Barış Otlu ise keşif sonrası alınan bilirkişi raporunun hayal kırıklığı yaşattığını söyledi. Otlu, "Bilirkişi raporu teknik açıdan eksik düzenlenmiş. Detaylı inceleme yapılmadığı kanaatindeyiz. İtiraz ettik. İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan yeniden rapor alınmasını talep ettik. Mahkeme talebimizi kabul etti. Verilen tahliye kararında mahkemenin de pek fazla bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Bu tamamen kanun koyucunun eksikliğinden kaynaklanıyor. Çünkü, ülkemizde ölümle veya taksirle yaralanmanın gerçekleştiği trafik kazalarında ciddi cezalar verilmiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aleyna için adalet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN